בארץ

בלעדי לכלכליסט

כך פועל מקורב לנתניהו לסגור עסקת נדל"ן של 460 מיליון שקל מול אלוביץ'

קבוצת משקיעים בראשות עמוס מימון שכרה את שירותיו של שפי ששון, פעיל בסניף הליכוד בראשון לציון ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי שיעזור במגעים שהיא מנהלת עם בזק של שאול אלוביץ' על רכישת הקרקע שלה בצומת מסובים

אורן פרוינד 07:0702.11.17

עסקת הנדל"ן הענקית שהציעה השבוע חברת בזק של שאול אלוביץ' למכירת הקרקע האטרקטיבית בצומת מסובים במחיר של 460 מיליון שקל, הצליחה להוציא מכליהם את כל כרישי הנדל"ן של ישראל. כדי להתמודד מול הצעות של ענקיות נדל"ן כמו עזריאלי, גב ים ואמות, שכרה קבוצת משקיעים בראשותו של עמוס מימון, איש נדל"ן פעיל ליכוד שבעבר נבחר לכהן כמנכ"ל בית הנשיא של משה קצב, את שירותיו של שפי ששון, פעיל סניף ליכוד מראשון לציון, שנחשב למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי שיעזור במו"מ בעסקה. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

שפי ששון. "ראש הממשלה נוהג לבקר בביתו" שפי ששון. "ראש הממשלה נוהג לבקר בביתו" צילום: טוויטר

אלוביץ', שנמצא בימים אלה תחת חקירה של רשות לני"ע וצפוי לעמוד בפני כתב אישום, נחשב לידידו של נתניהו. מקורבים לעסקה סיפרו ל"כלכליסט" כי בזק מעדיפה בשלב זה למכור את הקרקע שלה לגוף גדול ומוכר מכיוון שהעסקה כוללת גם אפשרות שבזק תעביר את המשרדים שלה ממגדל עזריאלי לנכס החדש שיוקם. קבוצת מימון אורנים הציעה על הקרקע 460 מיליון שקל, המחיר הגבוה ביותר מבין ההצעות שהוגשו, אולם היא תצטרך לעבוד קשה כדי לשכנע את בזק למכור לה את הקרקע על חשבון ענקיות נדל"ן כמו עזריאלי, אמות, גב ים וקבוצת טריגו, שלמרות שהגישו הצעות שנעות בין 300–450 מיליון שקל, נחשבות לשחקניות ותיקות ומנוסות יותר בתחום.

מימין: בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' מימין: בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' צילום: עמית שעל
את המגעים לעסקה מטעם בזק מוביל שמאי קמה, מנהל הנכסים של בזק. ההצעה של קבוצת מימון כוללת רכישה של מחצית מהזכויות על הקרקע עם אופציה לרכישת המחצית השנייה. בזק מחפשת גוף גדול שירכוש את הקרקע ויקים על פני שטח של 350 אלף מ"ר בניין משרדים שאליו היא מתכננת לעבור בהמשך (עסקת SELL AND LEAS BACK). המכרז צפוי להסתיים בשבועות הקרובים.

 

עמוס מימון הוא פעיל נדל"ן ויהלומן שהרכיב לצורך העסקה קבוצת משקיעים ביחד עם חברת אורנים של מנחם אורן, לשעבר הבעלים של מלון רויאל ביץ' בתל אביב. אורן מחזיק בשליש מהזכויות בקבוצת המשקיעים ושני השלישים הנותרים מוחזקים על ידי קבוצת יהלומנים ומשקיעים בראשותו של מימון. מימון שכר את שירותיו של ששון "כיועץ" שיעזור במשא ומתן. ששון עצמו הגיע לפגישות מול שמאי קמה מבזק והיה אחד המעורבים העיקריים במו"מ. מימון השתמש גם בעורכי הדין של ששון כדי לנהל את המו"מ ובמידה ויזכה בעסקה, הוא צפוי להמשיך ולשכור את שירותיו של ששון.

 

ששון נחשב לפעיל מרכזי בסניף הליכוד בראשון לציון. מקורבים לשניים סיפרו ל"כלכליסט" כי נתניהו נוהג לבקר בביתו של ששון לעתים די קרובות. ששון נחשב לאחד מאנשי העסקים המוכרים בראשון לציון ובבעלותו כמה תחנות דלק ונכסי נדל"ן.

 

מימון נבחר בשנת 2000 לכהן כמנכ"ל בית הנשיא בתקופתו של משה קצב. אולם הוא החליט לבטל את המועמדות שלו בסופו של יום ושימש כיועץ ללא תשלום. שמו של מימון עלה לכותרות שוב בשנת 2012 כאשר רכש את בית הדפוס של עיתון "מעריב" באזור התעשייה בבת ים.

 

מששון ומימון לא התקבלה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x