שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

היועמ"ש לכחלון: לא אוכל להגן עליך בבג"ץ אם לא יוטל מס על הסיגריה האלקטרונית

המשנה ליועמ"ש עו"ד מאיר לוין, מותיר עם זאת לאוצר אפשרות לקביעת מס קנייה שונה לאייקוס מזה החל על סיגריות, לנוכח קביעת מינהל המכס כי ניתן לסווגו כ"מוצר טבק אחר"

משה גורלי 14:3224.09.17

המשנה לעניינים כלכליים ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מאיר לוין, הודיע לשר האוצר משה כחלון כי עליו לשקול להטיל מס קניה על סיגריות אייקוס של פיליפ מוריס. אם לא יעשה כן, מודיע לוין שלא יוכל להגן בבג"ץ על הפטור למקרה שתוגש נגדו עתירה. אייקוס היא סיגריה אלקטרונית שפועלת על ידי חימום ואידוי הטבק ולא על ידי שריפתו.

 

 

 

על סיגריות רגילות מוטל מס גבוה במיוחד שמגיע ל- 65.5% ממחיר המוצר. לוין לא קובע שיש להשוות את המס על אייקוס לגובה הזה שמכיל גם פיצוי על נזקי העישון לחברה ולמעשנים, אבל הוא דורש ממנו "להשלים המהלך לקביעת מס למוצר האייקוס".

  

אייקוס. סיגריה ללא עשן של פיליפ מוריס אייקוס. סיגריה ללא עשן של פיליפ מוריס צילום: Philip morris

 

הוויכוח מתנהל בין היתר בצל השאלה האם אכן נזקי הסיגריה החדשה זהים לנזקי הסיגריות הוותיקות. איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות, העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, והמיזם למיגור העישו טוענים שהנזקים זהים לחלוטין ולכן יש להשוות את המס.

 

לוין, לעומת זאת, מותיר לאוצר אפשרות לקביעת מס קנייה שונה לאייקוס מזה החל על סיגריות, לנוכח קביעת מינהל המכס כי ניתן לסווגו כ"מוצר טבק אחר" ולא בקטגוריה הרגילה של סיגריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x