$
בארץ

פרשת בזק

מנכ"ל חלל תקשורת ודירקטורים בבזק נחקרו ברשות ני"ע

מלבד דוד פולק, נחקרו גם יצחק אידלמן, דירקטור לשעבר בבזק; ויהושע (ג'וש) רוזנצוויג, דח"צ בבזק. כמו כן נגבו עדויות מרואי חשבון במשרד סומך חייקין שמבקר את כל קבוצת בזק ומעו"ד איה בן פורת מהמחלקה המשפטית במשרד התקשורת

תומר גנון ואביב גוטר 13:3519.09.17

פרשת בזק: דוד פולק, מנכ"ל חברת חלל תקשורת; יצחק אידלמן, דירקטור לשעבר בבזק ויהושע (ג'וש) רוזנצוויג, דח"צ בבזק, נחקרו ברשות ני"ע. כמו כן נגבו עדויות פתוחות מרואי חשבון במשרד סומך חייקין שמבקר את כל קבוצת בזק וכן מעו"ד איה בן פורת מהמחלקה המשפטית במשרד התקשורת.

 

 

 

 

דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת צילום: חלל תקשורת

 

 

דבר החקירה הותר היום (ג') לפרסום לאחר דיון שנערך בעתירת כלי התקשורת, בהם "כלכליסט", להסרת צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. החשדות לגבי הנחקרים עדיין אסורים בפרסום, וצו איסור הפרסום הוארך עד תחילת חודש נובמבר. "כלכליסט" יוצג בדיון על ידי עורכי הדין פז מוזר ועופר וולך ממשרד ליבליך-מוזר.

 

הדירקטורים בבזק נחקרו עם פתיחת החקירה בעניין עסקת בזק-yes. פולק נחקר לאחר התפתחות בחקירה בעניין עסקת חלל-בזק. בן פורת נחקרה בסמוך לעיכובו לחקירה של מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר, בעקבות חשדות נגדו בפרשה.

 

החשד הראשון: מרמה מול ועדות בזק

 

פרשת בזק כוללת שלוש פרשיות שונות. במרכז הפרשה הראשונה עומד חשד להשפעה במרמה על הוועדות הבלתי תלויות שהקים דירקטוריון בזק, כדי לאשר שתי עסקאות בעלי עניין עם חברות אחרות שבשליטת שאול אלוביץ'. הראשונה, עסקה שבמהלכה נרכשו מניותיו של אלוביץ' ב-yes על ידי בזק בחודש מרץ 2015, בתמורה של למעלה ממיליארד שקל – חלקם מבוססים על יעדי תזרים המזומנים של חברת הטלוויזיה הרב ערוצית. העסקה השנייה מפברואר 2017, היא חתימה על הסכם להארכת רכישת מקטעי שידור בלוויינים מחברת חלל-תקשורת שבשליטת אלוביץ', בתמורה מצטברת של כ-920 מיליון שקל.

 

על פי החשד, הנדלר ומזכירת בזק לינור יוכלמן קידמו אינטרסים עסקיים של החברות של אלוביץ' בתוך בזק בקשר לעסקאות אלה.

 

החשד השני: "בישול" דו"חות yes

 

הפרשייה השנייה, זאת שבגינה נפתחה החקירה, נוגעת לאירועים שהגיעו בעקבות מכירת מניותיו של אלוביץ' ב-yes לבזק בעסקת בעלי עניין במרץ 2015 תמורת כמיליארד שקלים. אותה עסקה כאמור שעל פי חשד נוסף בפרשה "זוהם" בה שיקול הדעת של דירקטוריון החברה על ידי מנכ"ל בזק סטלה הנדלר ויוכלמן שהדליפו מידע לגביה לצד שכנגד – בכירי יורוקום אלוביץ', בנו אור ועמיקם שורר.

 

החשד השלישי: פילבר קידם אינטרסים של בזק

 

על פי החשד בפרשה השלישית, מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, פעל במסגרת תפקידו הציבורי בדרכי מרמה כדי לקדם את האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת.

 

אתמול קבע בית המשפט כי אלוביץ' ובכירים נוספים בקבוצה יורחקו ממשרדי בזק ו-yes לעוד 45 יום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x