• תפריט
בארץ

בלעדי לכלכליסט

רגב: לבטל את הגבלת הוצאות הפרסום הממשלתי

שרת התרבות פועלת להסרת תקרת הוצאות הפרסום של משרדי הממשלה השונים, זאת לאחר שהמשרדים חרגו מהתקציב השנתי ב־44 מיליון שקל: "מדובר בתיקון הגבלה שרירותית". תזדקק לתמיכה של שר האוצר

עמרי מילמן 07:0103.08.17

שרת התרבות מירי רגב פועלת לגיבוש החלטת ממשלה שתבטל את ההגבלות על הוצאות הפרסום של המשרדים השונים. רגב, שלשכת הפרסום הממשלתית (הלפ"מ) בתחום אחריותה, מבקשת לקדם את המהלך בעצמה, לאחר שהיא התנגדה ליוזמתם של מספר שרים, ובהם שר החקלאות אורי אריאל ושר החינוך נפתלי בנט לעשות זאת בעצמם.

 

 

 

בהצעות בנט ואריאל הדרישה היתה לבטל כליל את ההגבלה הקיימת, ואילו רגב בוחנת אם לבטל את ההגבלה או רק למתן אותה. מי שעוד יצטרך לתמוך בהחלטתה הוא שר האוצר משה כחלון.

 

 

מירי רגב, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שרת התרבות והספורט צילום: אלכס קולומויסקי

 

בשנים האחרונות הלכו וגדלו הוצאות משרדי הממשלה על פרסום, ובעקבות זאת הגבילה הממשלה ב־2014 את הוצאות הפרסום לכ־93 מיליון שקל בשנה, כמחצית ממה שהוציאה הממשלה בממוצע בשנים הקודמות. בתקציב 2016-2015 קוצצו ההוצאות הללו ב־50%. לפי נתוני לפ"מ, המשרדים שביקשו להסיר את ההגבלה, משרד החינוך ומשרד החקלאות, חרגו מהתקציב ב־13 מיליון שקל וב־4 מיליון שקל בהתאמה בשנה שעברה. משרד הביטחון חרג ב־14.5 מיליון שקל, ומשרד הכלכלה חרג ב־7.5 מיליון שקל.

 

ממשרד התרבות נמסר: "משרדי ממשלה שונים פנו לשרה מירי רגב בבקשה לתקן החלטת ממשלה ישנה המגבילה את היקף פעילות המשרדים עם לפ"מ באופן שאינו תואם את המציאות של היום. בסיכום עם משרד האוצר נקבע כי יוקם צוות שיבדוק לעומק את הסוגיה ויקבל החלטה". השרה רגב מסרה: "מדובר בתיקון החלטה שרירותית שאינה תואמת את מציאות עבודת משרדי הממשלה ב־2017, כשתקציבים רבים אינם תואמים את הפעילויות והשירותים שאנו מחויבים להנגיש לציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x