$
בארץ

מירי רגב: "מהשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב"

שרת התרבות אמרה בוועדת הכספים בהתייחס לשינוי הצפוי בת"א כי "כואב כשלוקחים ממך גבינה 40% שומן". לטענתה, היא שינתה את מפת התמיכות אבל לא מסרה נתונים

שחר אילן 12:4710.07.17

"מהשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב בגדול. כואב כשלוקחים ממך גבינה 40% שומן", כך אמרה היום (ב') שרת התרבות והספורט מירי רגב בוועדת הכספים. לדבריה, המוסדות התל אביביים יצטרכו מהשנה הבאה ללמוד לחיות בעצמם ללא מימון ציבורי. רגב הגיעה לוועדה לדיון בנוגע למודל חדש של פיקוח על תקציב המשרדים.

 

 

רגב הציגה בוועדה את מפת חלוקת תקציבי התרבות ל-2015 שאותה כינתה "מפת העושק בתרבות", וכן מצב של "שתי מדינות לשני עמים".

 

היא טענה שמפת התמיכות היום שונה לחלוטין אבל לא הציגה מפה חדשה. על פי המפה, מחוז תל אביב קיבל 310 מיליון שקל לעומת 29 מיליון לצפון ו-42 מיליון שקל לדרום. היא ציינה שקבעה קריטריון לפיו מי שמופיע בנגב בגליל וביו"ש מקבל יותר. "ניצחנו את בג"ץ", אמרה ואחר כך תיקנה את עצמה: "ניצחנו בבג"ץ".

 

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה לרגב: "את רוצה לשלוט בתכני התרבות. את עושה פוליטיזציה. את הצנזורית". גלאון האשימה את רגב ש"את משתלחת באמנים ויוצרים וסותמת להם את הפה. את רוצה למנוע תקציבים ממי שלא מתיישר עם הקו הפוליטי שלך".

 

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) האשים את רגב ב"הפצת ריב ומדנים". הוא גם ביקר את רגב על כך שלא הביאה הסברים ונתונים, ואמר לה"עשית הצגה".

 

מירי רגב, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שרת התרבות והספורט צילום: אלכס קולומויסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x