$
בארץ

כחלון תוקף: בנק ישראל לא רוצה את מחיר למשתכן במדד מחירי הלמ"ס כי הוא שומר על הבנקים

שר האוצר אמר את הדברים בכנס לשכת רואי החשבון והתייחס למשבר הדירות אמר: "באוגוסט יגיעו הסינים ויש תנופה. אנחנו לקראת הכפלת כמות הדירות". על יחסיו עם נתניהו אמר: "מאז משבר התאגיד אני לא מקבל ממנו עדכונים"

עמרי מילמן 14:4905.07.17

שר האוצר משה כחלון תקף היום את בנק ישראל בכנס לשכת רואי החשבון בשיחה עם רינה מצליח על כך שהוא אינו רוצה שמחירי הדירות יירדו. לדבריו, "יש הרבה גופים שלא רוצים שהמחירים ירדו, אם יש לך דירה שמחירה 3 מיליון את רוצה שתרד ל-2.5? בנקים שהזרימו אשראי בצורה חסרת תקדים, יצטרכו להסביר, שפכו כספים, כמה כסף מונח פה בבלוקים?"

 

לדבריו " בנק ישראל מתעקש שמחיר למשתכן לא ייכנס ללמ"ס (למדד המחירים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה- ע"מ). זו לא עסקה? זה כדי שהמחירים ייראו גבוהים בשביל לשמור על הבנקים."

 

כחלון התייחס לפרויקט שמקדם המשרד - "דירה ליסינג" המאפשרת שכירות לאורך 18 שנה ולאחר מכן רכישת הדירה בקיזוז שכר הדירה ששולם לאורך השנים.

 

"הגיע אלי פרויקט שמדבר על זה שזוגות צעירים ישכרו דירות לשכירות ארוכת טווח וזה יקוזז להם מהרכישה. זה עדיין לא בשל. אנשים יוכלו לשכור דירה להרבה מאד שנים, יוכלו לגדל את הילדים מגיל שנה עד גיל 25. הם הציגו לי את זה, לא אהבתי את המודל, אני מניח שיהיה מודל טוב אאשר אותו".

 

בנוגע למשבר הדיור אמר כחלון, "באוגוסט יגיעו הסינים ויבנו, ויש תנופה, מדינת ישראל לקראת הכפלה של כמות הדירות".

 

 

כחלון בכנס לשכת רואי החשבון, היום. "מחיר למשתכן זו לא עסקה?" כחלון בכנס לשכת רואי החשבון, היום. "מחיר למשתכן זו לא עסקה?" צילום: יוד צילומים, יהודה בן יתח

 

מאז משבר התאגיד אני לא מקבל עדכונים מנתניהו 

 

כחלון התייחס ליחסיו עם נתניהו וחשף כי "אני כבר לא מקבל אינפורמציות ועדכונים פוליטיים מראש הממשלה מאז משבר התאגיד", זאת כתשובה לשאלה האם היה מעורב במגעים לצרף את ח"כ ציפי לבני לממשלה.

 

לדבריו "משבר התאגיד היה אירוע מכונן, ובאמת לא בגלל התאגיד או קונסטרוקציה כזו או אחרת.אני לא חושב שזה נושא כזה חשוב ללכת עליו לבחירות, בטח באמצע קדנציה, אתם יודעים כמה זה עולה. כשאני יכול למנוע, אני מונע. אני חושב שהמדינה בתנופה, אפשר לא לסהכים עם הדרך אבל היא נוסעת, כשר אוצר, לא כאיש פוליטי, עוד מנדט או פחות זה לא משמעותי, אבל הבנתי שהמדינה הולכת לאירוע גדול על משהו שהוא לא גדול".

 

לגבי יחסיו עם שר השיכון יואב גלנט והשאלה האם יפטר אותו אחרי שנחשף כי כבר כתב לו מכתב פיטורים השיב רק כי "גלנט הוא חבר במפלגת כולנו, אין לי מה להוסיף מעבר לזה. לגבי השאלה על הבחירות הבאות, צריכים להחליט על הרשימה בהחלט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x