שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החרדים שוב מאיימים: "אם חילולי השבת של הרכבת ימשכו, נשקול פרישה מהממשלה"

בישיבה משותפת של סיעות וש"ס ויהדות התורה אמר שר הבריאות ליצמן כי "רה"מ חייב להתערב כדי להפסיק את העבודות. זו הפרה של ההסכם הקואליציוני"; השר דרעי: "הרכבת הפכה את השבת ליום של תחזוקה ותיקוני תשתיות"

שחר אילן 16:2419.06.17

"אם ימשכו הפרות ההסכם הקואליציוני בנושא השבת, לא בטוח שנוכל להמשיך לשבת בממשלה", אמר היום (ב') שר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה. חבר סיעתו, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני הוסיף כי "אם מצב חילולי השבת לא יחזור לקדמותו, נלך לגדולי התורה והם יגיע לנו אם אפשר להמשיך לשבת שם".

 

 

ליצמן וגפני דיברו בישיבה משותפת של סיעות וש"ס ויהדות התורה בכנסת שהתקיימה על רקע טענות להתמשכות עבודת התחזוקה של הרכבת בשבת. שר הפנים אריה דרעי מש"ס אמר כי "רכבת ישראל הפכה את יום השבת ליום של תחזוקה ותיקוני תשתיות. הלב של כל יהודי שומר שבת נקרע".

 

ליצמן אמר שלמרות המשבר הקודם בנושא עבודת התחזוקה ברכבת השלום לפני שנה, "הדברים ממשיכים וזה לא יכול להימשך. זה בלתי נסבל. שוחחנו עם ראש הממשלה ועם שר התחבורה ישראל כץ. ראש הממשלה חייב להתערב כדי להפסיק את העבודות. זו הפרה של ההסכם הקואליציוני ואם זה ימשך, לא בטוח שאנחנו יכולים להמשיך לשבת בממשלה. אמרתי דברים חדים וברורים".

 

 צילום: ערן גרנות

 

 

גפני אמר שבעיות העבודות בשבת לא נפתרה. "שבת הפכה ליום שרכבת ישראל משדרגת את המסילה. הכול נעשה בשבת למרות שחלק גדול מהעבודות יכול להיעשות ביום חול. ראש הממשלה צריך להיכנס לזה ולהחזיר את המצב לקדמותו".

 

בעוד בש"ס מסתפקים בדברי דרעי, כל חברי סיעת יהדות התורה דיברו. מי שהפתיע כשהסב את תשומת לב הנוכחים לכך שלא היה שום איום מפורש בדברי הנוכחים הוא יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסתח"כ אורי מקלב מיהדות התורה: "אם העיתונאים לא ישמעו שפורשים, הם לא יגיעו לסיפוקם", אמר. לדבריו, "אנחנו שותפים נאמנים לממשלה ועדין יש לנו תביעה לראש הממשלה ויכולים להשפיע בתוך המסגרת".

 

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס אמר ש"כבר נפלו פעמיים ממשלות בישראל בגלל השבת". יו"ר הוועדה לפניות הציבור של הכנסת ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) אמר ש"אם הממשלה מזלזלת בשבת צריך שיהיה זלזול הדדי". הוא הציע להתחיל לזלזל בהצבעות על חוקים בתמיכת הקואליציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x