$
בארץ

חיים כץ על משבר הרכבת: "מה שצריך להיעשות בשבת - ייעשה"

שר העבודה והרווחה נמצא עכשיו במרכז קבלת ההחלטות בנושא הנפיץ של עבודות הרכבת בשבת ומבטיח בשיחה עם "כלכליסט": "אני אעשה את הדברים בשקט ומה שצריך לעבוד יעבוד. מי שטיפל במשבר לא הפעיל את הראש, אני רוצה לחזור להתנהלות כמו שהיתה בתקופה שדרעי היה אחראי על העבודות בשבת"

גולן פרידנפלד ומיקי פלד 07:3408.09.16

"מה שצריך לעבוד בשבת יעבוד ואיפה שלא צריך לא יעבדו", כך אמר אתמול שר העבודה והרווחה, חיים כץ, בשיחה עם "כלכליסט". לדבריו, "אני אעשה את הדברים בשקט. אתם כבר תראו איך. המטרה שלי היא שנשמור את קדושת השבת כשבמקביל החיים במדינה צריכים להתנהל כמו שהתנהלו עד כה".

 

כץ, המחזיק בתיק העבודה לו גם הסמכויות לאשר ולבטל היתרי עבודה בשבת, עומד כיום בפועל במרכז משבר השבת שאירע בשבת האחרונה עם הוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו לרכבת לעצור עבודות על המסילה בין תל אביב לחיפה, מה שהביא לעצירת תנועת הרכבת ממוצאי שבת עד ראשון בערב. זאת, בעקבות לחץ של הסיעות החרדיות שדרשו למנוע את עבודות הפיתוח של הרכבת בשבת.

 

שר העבודה, חיים כץ שר העבודה, חיים כץ צילום: עמית שעל

 

לדבריו הוא עוד לא קיבל טלפונים מראשי הסיעות החרדיות כמו שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני ושר הפנים אריה דרעי: "כשליצמן מחליט להכניס MRI לבית חולים הוא פונה אלי? אז זהו. לפני בתפקיד הזה היה ראש הממשלה ולפני דרעי. אז אני רוצה לחזור להתנהלות של דרעי. שהעסק מתנהל. לגבי האפשרות שיעניק לרכבת אישור עבודות בשבת כל שבוע מחדש אמר כץ כי "אני מבין שמנכ"ל הרכבת צריך ודאות. הוא יתן לי תכנית עבודה, לוחות זמנים וכדומה".

 

לטענת כץ "מה שגרם לתסיסה זה שאמרו תראו אנחנו עושים. אני לא אפרסם איפה עובדים ואיפה לא. היה יותר מדי פרסום ויותר מדי רעש, בין השאר כי זה היה אירוע חריג בגודל של הבנייה. זה כמו ממשלת רבין הראשונה שנפלה כי הביאו מטוסי פאנטומים בשבת. צריך להפעיל את הראש".

 

אז אתה אומר שמי שניהל את המשבר קודם לא הפעיל את הראש?

"זו עובדה. לא היתה סיבה שהמשבר הזה יהיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x