$
בארץ

הנטו יגדל: נקודות הזיכוי להורים - החל ממשכורת יוני

רשות המסים פרסמה את ההנחיות למעסיקים למתן נקודות זיכוי להורים עובדים. מעסיקים שיזדרזו, יספיקו להעביר לעובדים את הנקודות כבר בתלוש הקרוב. בכל מקרה הנקודות יינתנו רטרואקטיבית מתחילת 2017

עמרי מילמן 16:1428.05.17

רשות המסים פרסמה היום (א') הנחיות למעסיקים בנושא הגדלת נקודות הזיכוי להורים לילדים קטנים, במסגרת תוכנית "נטו משפחה" שהוביל משרד האוצר.

 

פרסום ההנחיות יאפשר למעסיקים לצמצם את תשלום המס שמשלמים עובדיהם. כך, במשכורת של חודש יוני (שמתקבלת בתחילת יולי) כבר ייהנו העובדים משכר נטו גבוה יותר. מי שמעסיקו יספיק לעשות זאת כבר בימים הקרובים, יוכל להנות משורת נטו גבוהה יותר כבר במשכורת מאי (שמתקבלת בתחילת חודש יוני). בכל מקרה, לפי החוק שאושר, נקודות הזיכוי יינתנו רטרואקטיבית מתחילת 2017, כך שעד סוף השנה יקבלו העובדים את ההטבה המגיעה להם.

 

 

תלוש שכר. ההטבה תינתן רטרואקטיבית על כל השנה תלוש שכר. ההטבה תינתן רטרואקטיבית על כל השנה צילום: גיל נחושתן

 

במקביל פרסמה הרשות גם את הטופס המאפשר דחייה בשנה של קבלת נקודות הזיכוי החדשות לנשים, כפי שסוכם בוועדת הכספים, כדי לאפשר לנשים לנצל את נקודות הזיכוי בשנים שבהן הן עובדות בדרך כלל יותר, ומרוויחות יותר, בהשוואה לשנה שבה הן בהריון ויוצאות לחופשת לידה. בכל מקרה, הגדלת נקודות הזיכוי לנשים וגברים היא לתקופה של שנתיים בלבד - 2017 ו-2018 (כאשר נשים יכולות לדחות את קבלת ההטבה בשנה).

 

בינתיים, מי שצריך לעשות תיאום מס מאחר והוא עובד בכמה עבודות, ייאלץ להמתין עד שהמערכת הממוחשבת תעודכן ותאפשר גם לו ליהנות מנקודות הזיכוי החדשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x