$
בארץ

הצלחה לכחלון: הכנסת אישרה את הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים

החוק מגדיל את נקודות הזיכוי ומשווה אותן בין נשים וגברים כך שבשנה הראשונה ללידת הילד יקבלו כל אחד 1.5 נקודות זיכוי ובחמש השנים שלאחר מכן 2.5 נקודות זיכוי כל שנה. כל נקודת זיכוי מקטינה את תשלום המס ב-215 שקל בחודש

עמרי מילמן 21:4110.05.17

מליאת הכנסת אישרה הערב (ד') בקריאה שנייה ושלישית את הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים לילדים עד גיל 6 במסגרת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון "נטו משפחה".

 

 

החוק שאושר מגדיל את נקודות הזיכוי ומשווה אותן בין נשים וגברים כך שבשנה הראשונה ללידת הילד יקבלו כל אחד 1.5 נקודות זיכוי ובחמש השנים שלאחר מכן 2.5 נקודות זיכוי כל שנה. כל נקודת זיכוי מקטינה את תשלום המס ב-215 שקל בחודש. 

משה כחלון במסיבת העיתונאים בה הציג את תוכנית "נטו משפחה" משה כחלון במסיבת העיתונאים בה הציג את תוכנית "נטו משפחה" צילום: צביקה טישלר

 

עד כה גברים זכאים לנקודות זיכוי עבור ילד מיום היוולדו באופן מדורג עד לשנה שבה מלאו לילד 3. נשים זכאיות כיום לחצי נקודה מיום הלידה ול-2 נקודות מגיל שנה ועד לשנה שבה ימלאו לילד 5.

 

רשות המסים תפרסם בשבועות הקרובים הנחיות למעסיקים לגבי אופן יישום החקיקה. כך שלא ברור עוד באיזה חודש יזכו הורים לראות את הגדלת נקודות הזיכוי בתלוש המשכורת, אך ההערכות הן כי בכל מקרה עדכון המערכות ייקח יותר מחודש.  

 

כחלון נאם הערב במליאת הכנסת ואמר "בערב הזה יוצא מסר ברור וחד מבית המחוקקים הנכבד הזה לאזרחי ישראל. כנסת ישראל אומרת היום בקול צלול וברור לאזרח העובד שהיא יודעת גם לתת. לא רק לקחת. היא אומרת לאזרחים העובדים – אתם שלחתם אותנו לייצג אתכם ואנחנו עובדים עבורכם. תכנית נטו משפחה, מביאה בשורה לזוגות צעירים עובדים, מעודדת יציאה לשוק התעסוקה, מגדילה את שוויון ההזדמנויות. מעל לכל היא תכנית שרואה בבני אדם אנשים ולא מספרים. תוספת נקודות הזיכוי להורים שנאשר כאן היום, תגדיל את ההכנסה הפנויה של המשפחות העובדות באלפי שקלים בשנה. כל השנים סיפרו לנו שהצמיחה תחלחל לשכבות התחתונות, היום אנחנו אומרים לא - אנחנו נפנה את הכסף לשכבות החלשות ומשם נצמיח את המשק".

 

"אנחנו מגינים על הזוגות הצעירים"

 

כחלון התייחס לראשונה בנאומו להחלטת בג"ץ בנוגע למס דירה שלישית ואמר "אני רואה את ההתנגדות של יש עתיד ומפלגת העבודה למס דירה שלישית ופשוט מסרב להאמין. יש כאן 3 שורות של חברי כנסת שרכבו לכנסת על גבי המחאה החברתית, מעמד הביניים האמין לכם ושלח אתכם לייצג אותו בכנסת ואתם הולכים נגדו לבית המשפט? אתם הלכתם לבית המשפט בשביל לוודא שלזוגות הצעירים לא תהיה דירה לעולם. את החוק הזה דרשו הצעירים שיצאו לרחובות. 

אתם מדברים על דוסרנות של הליכי החקיקה בכנסת? אנחנו מגינים על הזוגות הצעירים מפני הדורסנות שלכם. אתם הולכים עם האנשים החזקים שיש להם 4 ו-5 דירות כי אתם פשוט מפחדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x