$
בארץ

סופית: ניסנקורן ניצח בבחירות לראשות ההסתדרות עם 62.4% תמיכה

לפי הודעת ועדת הבחירות, היו"ר המכהן של ההסתדרות ניצח את הבחירות בהפרש גדול. 37.6% בלבד הצביעו לשלי יחימוביץ'; יו"ר נעמת הנבחרת היא גליה וולוך, המועמדת מטעם ניסנקורן ורשימת עוגנים. יחימוביץ': "הבחירות נגנבו, נגיש עתירה לקיום בחירות חדשות"

ליאור גוטמן 17:5026.05.17

ועדת הבחירות של ההסתדרות, בראשות עו"ד טל קרת, כינסה לפני דקות אחדות את חברי ועדת הבחירות (שישי) והודיעה על השלמת הליך ספירת הקולות ועל בחירתו של אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות.

 

לפי ועדת הבחירות, ניסנקורן קיבל 62.42% מקולות הבוחרים והבוחרות, והוביל בפער של למעלה מ-55 אלף קולות על ח"כ שלי יחימוביץ', שהתמודדה מולו על התפקיד וסיימה עם 37.58% מהקולות. יו"ר נעמת הנבחרת היא גליה וולוך, המועמדת מטעם ניסנקורן ורשימת עוגנים, שקיבלה 60.9% מקולות הבוחרות.

 

תוצאות ספירת הקולות לסיעות המתמודדות לוועידת ההסתדרות (כלומר למליאה) מתפלגות באופן הבא: רשימת עוגנים (ענ) בראשות אבי ניסנקורן – 62.7% מהקולות. רשימת הבית החברתי (שלי) בראשות שלי יחימוביץ' – 37.3% מהקולות.

 

 

יחימוביץ': לא יכולה הפעם להשתתף בטקס של 'בירכתי את המנצח'

 

בעקבות תוצאות הבחירות אמרה יחימוביץ': "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שהליך הבחירות בה הוא תקין ומפוקח, ולכן קשה להסביר למתבונן מבחוץ שלא מדובר במערכת בחירות כפי שחווה אותה אדם נורמטיבי שהולך לקלפי ומצביע לכנסת כרצונו. אני מכירה את הכללים ומכבדת אותם אותם כשהם ראויים לכבוד, אך הפעם למרבה הצער איני יכולה להשתתף בטקס המכובד "ברכתי את המנצח", משום שבוצעה גניבת בחירות ממוסדת ושיטתית מהמסד ועד הטפחות, מתוכננת בקור רוח, ונעדרת לחלוטין מנגנון בקרה ופיקוח ממלכתי, שיפוטי או אובייקטיבי. נגיש עתירה לבטלות הבחירות וקיומן מחדש תחת חוקי המדינה".

 

שר האוצר משה כחלון טילפן לברך את ניסנקורן על בחירתו לראשות ההסתדרות ואמר לו: "יש לנו עבודה רבה להמשיך ולעשות יחד על מנת לקדם את הערכים המשותפים שאנו חולקים, כפי שעשינו במהלך לקליטת עובדי קבלן ובהנהגת הסכם שכר מצמצם פערים. נמשיך ונפעל בצורה מאוזנת ששומרת על האדם העובד, אך גם על מקומות העבודה למען הצמחת המשק והכלכלה הישראלית."

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ויו״ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, מסר כי הוא "מברך על בחירתו של אבי, שהוכיח את עצמו לאורך השנים כשותף אמיתי של נציגי המעסיקים לקידום המשק הישראלי. יחדיו נוכל להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה מלא, לקידום הכלכלה הישראלית, העלאת הצמיחה והעלאת פריון העבודה במשק לטובת העסקים והעובדים כאחד״.

 

שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר כי ״בחירתו המחודשת של ניסנקורן ברוב קולות מלמדת על האמון הרב שנותן בו ציבור העובדים והגימלאים בישראל. יחד נמשיך להוביל מהלכים לטובת שיפור זכויות העובדים במשק הישראלי ונלחם בכל ניסיון לפגוע בעבודה המאורגנת. לחברתי הטובה שלי יחימוביץ יש ויהיו עוד הישגים וזכויות רבות בחקיקה חברתית מהמעלה הראשונה״.

 

ח״כ איציק שמולי, מראשי התומכים בניסנקורן ומוביל מטה הגמלאים שלו, אמר ש "הייתה התמודדות לא פשוטה והגמלאים נהרו לקלפיות והכריעו! ציבור הגמלאים נענה לקריאתי והתייצב בצורה חסרת תקדים בקלפיות לתמיכה בניסנקורן. אני יודע שעכשיו ההסתדרות בראשות אבי תתייצב בכל הכוח במאבקים הקריטיים עבורם להעלאת הפנסיות וחקיקת חוק סיעוד ממלכתי".

 

ספירת הקלפיות הופסקה וחודשה שוב

 

ספירת הקלפיות הופסקה שלשום בעקבות צו שהוצא לבקשת יחימוביץ' שטענה לזיופים ואי סדרים רבים במהלך מערכת הבחירות. בדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט השופט איתן אורנשטיין לאפשר את המשך הספירה אחר שנלקחו בחשבון עלויות השיהוי בשל הקפאת ספירת הקולות, תוך שמירה קפדנית על טוהר הבחירות. אורנשטיין הציע לצדדים לחזור אליו עם כלל הנתונים רק אחרי שכל המעטפות ייספרו. הצדדים הסכימו, אך יחימוביץ' הודיעה שתעתור בשנית בדרישה לפסול את הליך הבחירות כולו.

יחימוביץ' וניסנקורן במהלך הדיון, אתמול יחימוביץ' וניסנקורן במהלך הדיון, אתמול צילום: אוראל כהן

 

יחימוביץ' פרסמה אתמול התקפה חריפה על ההתנהלות במהלך מערכת הבחירות ושבה על טענותיה בדבר שיבושים וזיופים. היא כתבה כין היתר כי "רצון הבוחר לא רק שלא כובד, אלא שנרמס. קודם במסכת בזויה של איומים והפחדות חסרי תקדים על עובדים שחוששים למטה לחמם, אחר כך במסכת של זיופים סיטוניים ואלימות. גם ברמאויות שיטתיות בקלפיות עצמן, גם אחר כך במשאיות ענק עמוסות בקלפיות שנעלמות לעשר שעות וחוזרות עם קלפיות 'משופצות', ובהמשך במרכז הספירה הארצי שבו אין דין ואין דיין ואחד אלוהינו: מנגנון מושחת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x