$
בארץ

ניסנקורן: "לא היו זיופים"; מטה יחימוביץ': "יש לערוך בחירות חדשות"

ביהמ"ש המחוזי בת"א ימשיך היום בצהריים לדון בטענת יחימוביץ' לזיופים בספירת הקולות בבחירות להסתדרות. אמש עצר השופט אורנשטיין את הספירה

ליאור גוטמן 08:5225.05.17

"מדובר בחגיגה של הדמוקרטיה שמישהו מנסה להופך אותה להליך של שחיתות. נתתי הוראה לפעילים שלי לנהל את הבחירות בצורה הכי נקיה. אני לא מכיר בעיות ואם יש אז קיימת ועדת בחירות שתבדוק. אני מאמין שהשופט יחדש את הספירה", כך אמר הבוקר (ה) יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בגל"צ, בהתייחסו לעצירת ספירת הקולות בידי ביהמ"ש אמש. 

 

 

אמש עצר כאמור נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין את הליך ספירת הקולות, כאשר הפער בו הוביל ניסנקורן על שלי יחימוביץ' עמד על כ-20%.

 

לטענת מטה יחימוביץ' הוא מחזיק בידיו עדויות מוקלטות או מצולמות על בעיות בקלפיות וברמה שעלולה להטות את הכף בספירה הכללית. אורנשטיין סירב לקבוע אם הטענות נכונות או לא והוא יקיים היום בשעה 12:00 דיון המשך בנושא. הדרישה העיקרית של מטה יחימוביץ' היא לבצע ספירה מחודשת, או למעשה להיכנס להליך בחירות חדש. 

אבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ' (ארכיון) אבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ' (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

"אין סיבה לבחירות חדשות. אני יו"ר ההסתדרות החדש כי המצביעים רוצים אותי. אני לא ספינולוג. מעבר לניסיון רציף להכפיש מראש את ההליך, יחימוביץ' ידעה מראש שהיא מפסידה. זו אחת ממערכות הבחירות הכי נקיות שאני מכיר, לא גרשנו ולא זייפנו", אמר ניסנקורן

 

מנגד, עו"ד איתן לירז, שמייצג את סיעת הבית החברתי שבראשו עומדת יחימוביץ', טען בתגובה שיש בידם "עשרות ומאות צילומים של קלפיות שסומנו כמזויפות. נציגים שלנו לא נכנסו. אנחנו דורשים בחירות חוזרות".

 

איתן אורנשטיין, נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין, נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x