שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ניצחון לניסנקורן: תימשך ספירת הקולות בבחירות לראשות ההסתדרות

שלי יחימוביץ' קיבלה את הצעתו של השופט איתן אורנשטיין, שלפיה ספירת הקולות תימשך - וקלפיות בעייתית ייבדקו. עם זאת, הודיעה כי תעתור לבית המשפט בבקשה לפסול את הבחירות

ליאור גוטמן 13:0225.05.17

 

ספירת הקולות בבחירות לראשות ההסתדרות תתחדש היום (ה'), כך הכריע בצהריים נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, בהסכמת הצדדים. אמש עצר בית המשפט באופן זמני את ספירת הקולות - בעקבות עתירה שהגישה שלי יחימוביץ', זאת בטענה לאי סדרים וזיופים רבים בהליך ההצבעה. אתמול בערב, לאחר ספירת יותר מ-70% מהקולות בקלפיות המגורים הוביל יו"ר ההסתדרות המכהן, אבי ניסנקורן, על פני יחימוביץ' המתמודדת מולו בפער של 60% מול 40%.

 

 

 

היום קיבלה יחימוביץ' את הצעתו של אורנשטיין לסיים את ספירת הקולות ולהמשיך לבחון את הקלפיות שטעונות בדיקה. עם זאת, היא הודיעה כי תעתור לבית המשפט בבקשה לפסול את הבחירות.

 

עו"ד איתן לירז, בא כוחה של יחימוביץ', ניסה לחזור על הטענות כאילו חלק מהקלפיות נפרצו או נספרו שלא כדין, אולם מה שהטריד את השופט הייתה השאלה מדוע העתירה להקפיא את הספירה התקבלה כל כך מאוחר בלילה, כאשר לכאורה כבר היה ידוע בבוקר יום הבחירות שיש בעיות לכאורה. "אדוני ידע כבר בבוקר שיש בעיה לכאורה. היית צריך לגשת כבר בבוקר. ועכשיו זה לא רק שיהוי אלא גם עלויות של מערכת בחירות", אמר אורנשטיין. ההערכות בהסתדרות הן שהשיהוי בספירה כבר עלה לקופתה כמה מיליוני שקלים, בעיקר סביב העסקת כוח אדם במטה הבחירות מעבר למועד המתוכנן.

 

 

 

באי כוחם של ההסתדרות וניסנקורן, עו"ד שוקי חורש ועו"ד אלון יואלי, הזימו את הטענות אחת לאחת וניפקו הסברים לכל תלונה. במהלך הדיון התברר שעד עצירת הספירה, מתוך כ-2,100 קלפיות התגלו כ-260 קלפיות חשודות (כ-12%), והן סומנו והוצבו באולם מיוחד עד שיוחלט מה לעשות איתן. לירז טען שבחלק מהלקפיות התגלו פערים בין מספר המעטפות לבין מספר המצביעים אולם בהסתדרות הסבירו שפער של חמישה קולות נחשב מבחינתם סביר, וזאת בהתבסס על פסיקות עבר של בתי המשפט השונים.

 

סיכומו של עניין היה שאורנשטיין הודיע על חידוש הספירה לאלתר, תוך שמירה קפדנית על טוהר הבחירות. "אי אפשר לנהל את מערכת הבחירות בין כותלי בית המשפט. חייבים לסיים את ספירת הקולות כדי לא לגרום נזק להליך ולהוצאות הכספיות", אמר השופט. אורנשטיין הציע לצדדים לחזור אליו עם כלל הנתונים רק אחרי שייספרו כל המעטפות, וכאמור שני הצדדים קיבלו את ההצעה.

שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן בבית המשפט שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x