$
בארץ

מקורבי רה"מ: "נבחן בחיוב את תוכניתו של כחלון"

ראש הממשלה לא עודכן בעניין תוכניתו של שר האוצר להוזלת יוקר המחיה, אך הערב נמסר מטעמו כי "ההצעות הן בכיוון הנכון"

אדריאן פילוט 19:4218.04.17

"מדיניות הממשלה היא להוזיל את יוקר המחיה ולעודד יציאה לעבודה. ההצעות שהוצגו הן בכיוון הנכון וייבחנו בגישה חיובית", כך מסרו הערב (ג') גורמים בסביבת ראש הממשלה לגבי התוכנית שהציג השר משה כחלון להוזלת יוקר המחיה, כולל סבסוד צהרונים, הגדלת זיכוי להורים עובדים, הגדלת מענק העבודה למשפחות העובדות וביטול מכסים ומס קנייה על ביגוד לתינוקות, הנעלה ומוצרי סלולר. לפיכך, על פניו, נראה כי נתניהו החליט הפעם להבליג ולא יצא נגד התוכנית של כחלון וזאת על אף שהוא לא עודכן לקראת פרסומה.

 

זה יותר משבועיים ש"כלכליסט" מבקש את תגובת ראש הממשלה לשאלה "האם שר האוצר מעדכן אותו על המהלכים עליהם הוא הכריז לרבות הקצאת 4 מיליארד שקל להגדלת קצבאות הנכים ועל הפחתת מחירי הצהרונים?". עד כה לא התקבלה תגובה מאף אחד מדובריו, אלא רק לאחר הצגת התוכנית הערב.

 

שעות ספורות לפני מסיבת העיתונאים פנה "כלכליסט" לרוב שרי הממשלה ואף הם לא ידעו מה פשר מסיבת העיתונאים ומה כחלון מתכוון להכריז. לשאלה האם שר האוצר התייעץ איתם לא התקבלו תשובות כך שגם רוב שרי הממשלה – שאינם שייכים למפלגת כולנו - לא עודכנו לגבי המהלכים עליהם הצהיר היום שר האוצר.

 

יש לציין כי במסיבת העיתונאים היום עקץ כחלון את ראש הממשלה נתניהו על האמירה המפורסמת של האחרון לגבי האיש השמן והרזה (המגזר הציבורי שמעיק על המגזר הפרטי). לדבריו, "כולם מדברים על מעמד הביניים אך עד היום לא נעשה מאומה, אפשר לדבר על השמן והרזה ואפשר לשאול איפה ההכסף, אך אנחנו עושים". לשאלה האם נתניהו עומד להכשיל את המהלך אמר כחלון: "לא יודע, לא נראה לי".  

 

 

 

נזכיר כי יחסיו של ראש הממשלה ושר האוצר עלו על שרטון זה כמה שבועות כאשר כחלון האשים את נתניהו על גניבת "קרדיטים" והכריז כי "כחלון וביבי כבר לא". יומיים מאוחר יותר הכריז נתניהו באופן חד-צדדי שהוא חוזר מהסכמתו לפתוח את תאגיד השידור ומבקש לשקם את רשות השידור. משבר התאגיד גרם לנתק נוסף בין שני האנשים החזקים בממשלה והוא עלול להוביל להקדמת הבחירות.

 

מימין: נתניהו וכחלון. "כבר לא" מימין: נתניהו וכחלון. "כבר לא" צילום: עמית שאבי

 

בליכוד הגיבו מוקדם יותר בתקיפות לכך שכחלון, שהוא יו"ר השותפה הקואליציונית כולנו, לא עדכן את ראש הממשלה. השר צחי הנגבי אמר בגלי צה"ל כי "משרד האוצר שומר צמוד לחזה את התכנים של מסיבות העיתונאים שלו עד לרגע האמת ואמנם לא מקובל לעדכן את השרים - אבל לגבי ראש הממשלה, אם מדובר במהלך דרמטי, ומדובר במהלך דרמטי - בעבר לפחות היה מקובל שראש הממשלה לא שומע על כך בתקשורת. אין לי מושג מה קרה במקרה הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x