שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מבקר המדינה: "משרד התקשורת לא יקדם את ביטול ההפרדה המבנית בבזק ללא תיאום איתי"

המשרד הודיע לבזק לפני כשבועיים כי הוא פותח בהליכים לביטול ההפרדה התאגידית, שתסלול לבזק את הדרך לאיחוד תחת קורת גג אחת את כל חברות הבת שלה. שפירא התנגד וביקש להקפיא את ההחלטה עד לפרסום דו"ח רלוונטי שלו

אלירן מלכי 19:1203.01.17

מבקר המדינה, יוסף שפירא, הודיע היום (ג') כי משרד התקשורת לא יקדם את ביטול ההפרדה המבנית בבזק ללא תיאום איתו. במכתב ששיגר משרד המבקר ליו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, ח"כ קארין אלהרר וליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, נכתב כי "מנכ"ל משרד התקשורת הודיע כי המשרד לא יקדם את המשך הטיפול בנושא ביטול ההפרדה בחברת בזק בלי תיאום עם משרד מבקר המדינה".

 

צחי הנגבי, השר הממונה על טיפול בענייני בזק במשרד התקשורת, אמר בתגובה כי "המשרד נמצא בדיאלוג עם משרד המבקר בעניין זה".

 

הנגבי התמנה בעקבות איסור של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לעסוק בעניינים הקשורים לבזק בעקבות יחסיו האישיים עם בעל השליטה בבזק איש העסקים שאול אלוביץ'. 

צחי הנגבי ורה"מ בנימין נתניהו צחי הנגבי ורה"מ בנימין נתניהו צילום: עמית שאבי

 

משרד התקשורת הודיע לבזק לפני כשבועיים כי הוא פותח בהליכים לביטול ההפרדה התאגידית, שזהו הצעד הראשון לביטול ההפרדה המבנית שיאפשר לבזק לאחד תחת קורת גג אחת את כל חברות הבת שלה (בזק קווי, בזק בינלאומי, פלאפון, yes) ולמכור חבילת תקשורת כוללת של טלוויזיה, אינטרנט, טלפון וסלולרי במחיר שעלול לסחוף את כל שוק התקשורת למערבולת.

 

אתמול בישיבה משותפת לוועדה לענייני ביקורת המדינה וועדת הכלכלה, פנה מבקר המדינה למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר וביקש ממנו להמתין ולהקפיא את ביטול ההפרדה המבנית לשלושה חודשים, עד קבלת הדו"ח הסופי של משרד מבקר המדינה. פילבר אמר למבקר כי מאחר שהוא מבצע את הוראות השר, יש לעשות את הפניות ללשכת השר הנגבי.

 

גורמים בסביבות השר הנגבי אומרים שלמבקר המדינה אין סמכות "לדרוש" משהו כזה וישנם מגעים שוטפים מול לשכת המבקר. ח"כ אלהרר אמרה בתגובה "מברכת על החזרה לשפיות רגע לפני שנעשתה פה טעות ודהירה פזיזית אל חזור, יחד עם זאת על משרד התקשות להוכיח את עצמו לא רק בתיאום אלא גם בחדילת המהלך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x