בארץ

מזרחי טפחות : 300 עובדים יוכלו לפרוש מרצון ולקבל פיצויים בהיקף של 250%

על פי הודעת הבנק עובדיו ועובדי חטיבת הטכנולוגיה שלו יוכלו לפרוש החל מ-2017. עלות התוכנית מוערכת בכ-300 מיליון שקל וצפויה לחסוך לבנק כ-70 מיליון שקל בשנה

רעות שפיגלמן 08:3728.12.16
כ-300 עובדי בנק מזרחי טפחות יוכלו לפרוש בפרישה מוקדמת מרצון תמורת היקף פיצויים של 250% - שיעור פיצויים דומה לזה שהוצע בבנקים אחרים.  

מי שיוכלו לפרוש החל מ-2017 הם עובדי הבנק עצמו כמו גם עובדי חטיבת הטכנולוגיה של הבנק, חברת בת בבעלות מלאה של הבנק עצמו. עלות התוכנית מוערכת בכ-300 מיליון שקל, מה שמגלם עלות פרישה של מיליון שקל לעובד. הבנק מציין כי התוכנית צפויה לחסוך כ-70 מיליון שקל בשנה.

 

בכך נמנה בנק מזרחי, בניהולו של אלדד פרשר, על אחרון הבנקים שפרסמו את תוכניות ההתייעלות שלהם. בחלק מהבנקים שפירסמו מוקדם יותר השנה את תוכניות ההתייעלות הרב שנתיות שלהם, כבר השלימו חלק משלבי התוכנית.כך בבנק לאומי הושלם גל הפרישה מרצון של 700 עובדים ולא מן הנמנע שתוצע תוכנית פרישה נוספת מרצון לעובדי לאומי. בדיסקונט הושלם הגל הראשון של תוכנית הפרישה , במסגרתו כ-300 עובדי הבנק עצמו חתמו על פרישה מוקדמת, כאשר גל פרישה נוסף קטן בהיקפו שצפוי למנות כ-200 עובדים נוספים, אך ורק מחברות הבנות של הבנק (למשל מרכנתיל ודיסקונט שוקי הון) יצא לדרך בעוד כמה ימים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x