$
בארץ

לתשומת לב האוצר: יו"ר דירקטוריון פז מספק שירותי ייעוץ למשרד

יצחק עזר, שמונה בספטמבר ליו"ר דירקטוריון פז, מספק למשרד האוצר שירותי ייעוץ בתחומי האנרגיה. הוא חתם על הסכם ניגוד עניינים רק ב-2015, למרות שייעץ למשרד כבר בין השנים 2013-2014

גולן חזני 07:0715.12.16

יו"ר דירקטוריון פז רו"ח יצחק עזר מספק שירותי ייעוץ למשרד האוצר, בין השאר בתחומי אנרגיה שבהם פועלת החברה. בספטמבר מונה לתפקיד לאחר ששימש ב־12 השנים האחרונות דירקטור בחברה שבשליטת צדיק בינו. במקביל, בבעלותו משרד רואי חשבון וייעוץ כלכלי.

 

עזר משמש יועץ של האוצר לרפורמה בחברת החשמל, בעוד פז עצמה פועלת בתחום ייצור החשמל, באמצעות תחנת כוח פרטית שבבעלותה. כמו כן סיפק עזר לאוצר שירותי ייעוץ פיננסי בנושא נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים).

 

חתם אחרי שכבר ייעץ למשרד אוצר

 

עזר חתם על הסכם ניגוד עניינים רק באוקטובר 2015, שעל פיו התחייב שלא לפעול בניגוד עניינים. להבדיל מהסדרים שלהם מחויבים בכירי המגזר הציבורי הנדרשים לפרט כל אינטרס ישיר או עקיף, עזר חתם על טופס שלא מתייחס לתפקידו כדירקטור בפז. כמו כן, ההסכם נחתם לאחר שהאוצר העסיק את עזר בין השנים 2013–2014. לאחר שמונה ליו"ר, עודכן ההסכם ניגוד העניינים, תוך התייחסות לתפקידו.

צדיק בינו, מבעלי השליטה בפז. יו"ר הדירקטוריון יצחק עזר נחשב למקורבו צדיק בינו, מבעלי השליטה בפז. יו"ר הדירקטוריון יצחק עזר נחשב למקורבו צילום: עמית שעל

 

האוצר אישר כי מאוקטובר 2015 ועד ספטמבר 2016 נעשו שלוש התקשרויות עם עזר שבהן העניק ייעוץ חשבונאי וכלכלי בליווי הרפורמה בחברת החשמל בעלות כוללת של כ־977 אלף שקל. את ההתקשרות האחרונה עם המשרד קיבל בפטור ממכרז.

 

"השירות שסיפקתי לא התנגש עם כהונתי"

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "עזר אכן מייעץ למשרד. בכל נושא שבו ייעץ עזר הוא חתם על הסדר ניגוד עניינים. מעבר לכך הוא איננו עוסק, עבור משרד האוצר, בנושאים שקשורים באופן ישיר לתחומי העיסוק שלו כדירקטור בפז".

 

מיצחק עזר נמסר בתגובה: "היותי דירקטור בפז דווח על ידיי לאורך כל שנותיי בתפקיד, בכל הסכם התקשרות מול המדינה, משרדי ממשלה או גופים רלבנטיים אחרים. השירות המקצועי אותו סיפקתי לאוצר ולגורמים אחרים מעולם לא התנגש עם כהונתי. מי שמכיר את תחום החשמל מבין שאין כל קשר בין ניתוח פיננסי של חברת החשמל, אותו ביצעתי עבור המדינה, לבין פעילות ייצור החשמל המתבצעת בבית הזיקוק. אין כל דופי בהתנהלותי ומעולם לא היה. כל ניסיון לפגוע ביושרתי ובניסיוני המקצועי בתחום ראיית החשבון אינו ראוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x