בארץ

מבקר המדינה לשר הנגבי: אל תתעסק בהפרדה המבנית של בזק

ההמלצה היא לאור ביקורת שעורך המבקר לגבי הרפורמה בשוק התקשורת הנייחת: "להחלטה צפויה להיות השפעה של ממש על התחרות בשוק התקשורת בכללותו ועל כן על הנגבי להימנע מכך עד לקבלת טיוטת דו"ח המבקר"

רוני זינגר 12:0331.10.16

מבקר המדינה יוסף שפירא קורא לשר הנגבי שלא לקבל כל החלטה בנוגע לביטול ההפרדה המבנית בבזק. המבקר שלח הבוקר (ב') מכתב לשר הנגבי, הממונה על נושא בזק, והציע שלא יקבל החלטות בנושא. זאת לאור ביקורת שעורך מבקר המדינה בחודשים האחרונים בנושא הרפורמה בשוק התקשורת הנייחת. ״להחלטה בנוגע לביטול ההפרדה המבנית בקבוצת בזק או בנוגע לעריכת שינויים מבניים משמעותיים בבזק, צפויה להיות השפעה של ממש על התחרות בשוק התקשורת בכללותו, לרבות על המגזר הנייח״ כתב המבקר: "בהתאם לכך, על השר הנגבי להימנע מכל החלטה בנושא זה. זאת עד לקבלת טיוטת דו"ח מבקר המדינה בנושא הרפורמה בשוק התקשורת הנייחת, בעוד כשבועיים", נכתב במכתב.

 

מבקר המדינה יוסף שפירא ורה"מ בנימין נתניהו מבקר המדינה יוסף שפירא ורה"מ בנימין נתניהו צילום: חיים צח, אלכס קולומויסקי

 

השר צחי הנגבי הוא השר הממונה במשרד התקשורת בכל מה שקשור בחברת בזק. זאת בעקבות הסדר ניגוד העניינים שנעשה לראש הממשלה בנימין נתניהו כשר התקשורת, שעל פיו הוא מנוע בין היתר מלעסוק בנושאי בזק וזאת בשל קרבתו לבעלים של בזק שאול אלוביץ׳.

 

ההפרדה המבנית המדוברת היא ההפרדה של בזק מחברות הבת שלה- בזק בינלאומי, פלאפון ויס. ההפרדה נועדה למנוע מבזק להשתמש בכוחה המונפוליסטי שנובע בעיקרו מבעלות על הרשת. ההפרדה מבזק בינלאומי נועדה לפתוח לתחרות את המקטע שלא מצריך בעלות על הרשת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x