$
בארץ

חיים כץ מקדם מינוי מקורב לסמנכ"ל בביטוח לאומי

שר הרווחה רוצה למנות את רמי גראור לסמנכ"ל משאבי אנוש. לפני כשנתיים רשות החברות בדקה אם גראור פעל כדי לעזור לכץ בבחירות לוועד התעשייה האווירית

מיקי פלד 08:1118.09.16

שר הרווחה חיים כץ מעוניין למנות לסמנכ"ל משאבי אנוש של ביטוח לאומי את רמי גראור, לשעבר מנהל חטיבת משאבי אנוש במפעל בדק של התעשייה האווירית וכיום בכיר בחברה. גראור נחשב למקורב לכץ, ולפני כשנתיים רשות החברות הממשלתיות ניהלה נגדו בדיקה אם פעל כדי לחזק את מעמדו של כץ כיו"ר ועד העובדים. נגד גראור נטען כי שדרג את מעמדם של עובדי הייצור במהלך הבחירות לוועד, מבלי שעבודתם השתנתה, כדי לפגוע באופוזיציה לכץ - מהלך שעלה לתעשייה האווירית מיליוני שקלים. הבדיקה הסתיימה ללא מסקנות נגד גראור.

 

נוסף על כך, ב־2013 מנעה רשות החברות ניסיון לקדם אותו לסמנכ"ל משאבי אנוש של כל התעשייה האווירית. הרשות טענה כי גראור נתן לבן הזוג של בתו, לימים בעלה, מענק שימור של 20 אלף שקל בזמן שזה עבד בחברה. מאוחר יותר טען כי בבדיקה של מבקר הפנים בחברה עלה שלא נפל פגם בהתנהלותו.

 

סמנכ"ל משאבי האנוש של ביטוח לאומי עד לפני חודשיים היה יוני לאופר, שכיהן בתפקיד ארבע שנים וכהונתו לא הוארכה. כעשרה מועמדים הגישו את קורות החיים שלהם לתפקיד שהתפנה, ומתוכם ועדת המינויים של המוסד לביטוח לאומי הגישה לכץ את שמו של גראור. מי שעומד בראש ועדת המינויים של ביטוח לאומי הוא מנכ"ל משרד הרווחה אלי יבלון, שגם אותו הביא כץ מהתעשייה האווירית, שם שימש כמנהל ש.א.ל - חנות כלבו הממוקמת במתחם החברה ליד נתב"ג.

 

כץ. מינה בעיקר אנשי מקצוע כץ. מינה בעיקר אנשי מקצוע צילום: עמית שעל

 

המינוי של גראור טרם אושר רשמית, שכן הוא עדיין מצריך את האישור של ועדת גילאור, הבודקת את המינויים בחברות הממשלתיות.

 

כץ לא עשה עד כה מינויים רבים במשרד הרווחה, ואלו שכן עשה, לדוגמה במועצת ביטוח לאומי, היו של אנשי מקצוע שלא בהכרח קשורים לליכוד. כך לדוגמה מינה את רו"ח ערן יאראק, ששימש כמנהל הכספים של מפלגת יש עתיד, ליו"ר ועדת הכספים של המועצה; את אורנה אנג'ל, המקורבת לכולנו של שר האוצר משה כחלון, מינה לנציגת ציבור במועצה; ואת פרופ' אברהם וייס מהמרכז הרפואי רבין (בילינסון) - ליו"ר ועדת הסיעוד של המועצה.

 

כץ מסר בתגובה כי "כל מינוי נעשה לפי אמות מידה מקצועיות והתאמה מרבית של המועמד למשרה בכפוף לאישור נציבות המדינה".

 

גראור מסר בתגובה: "המעשים המיוחסים לי בכתבה נבדקו לפני שנים ע"י ביקורת פנים בחברה וכן ע"י גורמים מחוץ לחברה ולא נמצא כל דופי בהתנהלותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x