$
בארץ

משרד התקשורת מתקפל: מיישר קו עם האוצר בנוגע לאלוביץ'

המשרד משך את התנגדותו לסעיף בחוק ההסדרים שלפיו יש לכפות על בזק לאפשר שימוש בתשתית הפסיבית שלה לכל חברות התקשורת; בעקבות כך הודיע השר צחי הנגבי כי יתמוך בהצעת התקציב וחוק ההסדרים

אלירן מלכי 22:5511.08.16

משרד התקשורת הודיע הערב (יום ה׳) כי הוא מושך את התנגדותו לסעיף בחוק ההסדרים הקובע כי יש לכפות על בזק לאפשר שימוש בתשתית הפסיבית שלה לכל חברות התקשורת. הסעיף בחוק, הקיים כבר כיום במסגרת מדיניות המשרד, מאפשר לחברות תקשורת כמו פרטנר, סלקום, HOT ואפילו מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל, להעביר תשתית עצמאית בתוך הצינורות (קנים) התת-קרקעיים של בזק. במשרד האוצר מקווים שכעת לבזק לא תהייה אפשרות לעכב או להרתיע את המתחרות מלהשתמש בתשתית הפסיבית שלה.

 

משרד התקשורת פרסם הודעה שלפיה "לאחר שיחות ממושכות לאורך היום עם ראשי משרד האוצר ואגף התקציבים , נוסחו הסכמות כי המשך הליכי החקיקה של פרק התקשורת ייעשו בתיאום עם השר הנגבי ונציגי משרד התקשורת. בעקבות זאת הודיע השר הנגבי כי יתמוך בהצעת התקציב וחוק ההסדרים - שאמורים לקבל את אישור הממשלה במהלך הלילה.

 

אתמול בערב משרד התקשורת החליט שהוא מתנגד לסעיף. מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר, אמר אמש כי הפרק הזה נועד לעשות הנשמה מלאכותית למיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל שנמצא בקשיים אף שהאוצר כבר הזרים לו 150 מיליון שקל. כבר כיום קיימת אסדרה שבה מתאפשר לפרטנר וסלקום שימוש בקנים של בזק כחלק מרפורמת השוק הסיטונאי, כלומר החברות יכולות להשתמש התשתית הפסיבית התת-קרקעית של בזק כדי לפרוס את הסיבים האופטיים שלהם ולשלם לבזק מחיר אותו קבע משרד התקשורת.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ'

פילבר אף אמר שהמשרד הצהיר כי בכוונתו לאפשר בעתיד שימוש בקנים של בזק לHOT ולמיזם הסיבים של חברת החשמל כחלק מתוכנית אסטרטגית רחבה של האצת ההשקעה בתשתיות עליה שוקד המשרד בימים אלו.

 

חלק מהגורמים המקצועיים במשרד התקשורת לא ראו עין בעין עם פילבר ואף טענו בשיחות סגורות שלדעתם הוא מוביל קו שגוי. פילבר אמור להיות הסמכות הביצועית למילוי אחר מדיניות שר התקשורת בנימין נתניהו - שבעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, הסמכויות הנוגעות למקורבו בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ׳, הועברו לצחי הנגבי. מאחר שהנגבי קיבל את הסמכויות רק לפני כמה שבועות, פילבר עדיין מוביל את מדיניות המשרד.

 

על אף שהתקציב אמור להיות מאושר בממשלה הלילה, נכון לעכשיו עדיין קיימות מחלוקות עם משרדי הבריאות, הפנים והחינוך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x