שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

תחרות המעסיק החברתי 2016 של "כלכליסט" וקרן מעגלים יוצאת לדרך

זו השנה השלישית ברציפות שבה התחרות מעלה לסדר היום הציבורי את חשיבות האחריות החברתית מצד מעסיקים, שיכולים לתרום לצמצום הפערים בישראל. השנה יינתן דגש מיוחד על מידת האיזון בין עבודה, משפחה ופנאי

שירות כלכליסט 08:2504.07.16

תחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים לשנת 2016 יוצאת לדרך זו השנה השלישית ברציפות. התחרות מפנה זרקור לאחד הנושאים החשובים בשוק העבודה — העסקה חברתית ושימור עובדים במעגל העבודה. החברות המשתתפות ייבדקו בשורה של פרמטרים, ובהם פערי שכר, יחסי עבודה, הכשרות עובדים וניודם (בפרט במקצועות שוחקים), הטבות לעובדים, אפשרויות קידום וגיוון כוח העבודה וההון האנושי בארגון.

 

לפרטים מלאים על התחרות - לחצו כאן

 

השנה יינתן דגש על מידת האיזון בין עבודה, משפחה ופנאי, הקשור לגמישות בשעות עבודה, פעילויות והטבות למשפחת העובד, מנגנוני התייחסות נפרדים לעובד בהתאם למצב משפחתי, הסדרת אפשרות עבודה מהבית, הקפדה על סף שעות מקסימלי, מתן שירותים לעובד, חופשות יזומות ועוד. לתחרות יכולים להגיש מועמדות ארגונים המעסיקים יותר מ־200 איש ושמחזור פעילותם השנתי הוא 50 מיליון שקל ומעלה.

 

יפה ויגודסקי יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי יו"ר קרן מעגלים צילום : משה שי

 

בשנה שעברה זכתה ביטוח ישיר במקום הראשון, שירותי בריאות כללית במקום השני ויוניליוור ישראל במקום השלישי לאחר שקלול כ־20 פרמטרים בתחום האחריות התאגידית.

עם צוות השופטים בתחרות נמנים עורכת "כלכליסט" גלית חמי, יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי, המשנה למנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל, ראש המרכז לאחריות חברתית ותאגידית בבית הספר למינהל עסקים המכללה למינהל עמירה דותן והמומחה למשאבי אנוש ואינטגרציה של ארגונים (לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש בטבע) איקה אברבנאל.

התחרות תלווה על ידי רואה החשבון אורן גרופי, שותף במחלקת אחריות תאגידית, KPMG סומך חייקין.

 

לדברי ויגודסקי, " העובדה שאנחנו מקיימים את התחרות בפעם השלישית ורואים את העלייה המשמעותית במספר המעסיקים שנרשמים מעידה על השינוי התפיסתי בחברה הישראלית בשנים האחרונות, שבבסיסו עומד הרעיון של כלכלה חברתית. מאז המחאה החברתית שהגיעה לתחומים רבים גם המעסיקים הבינו שההון האנושי הוא הנכס החשוב ביותר עבור הארגון, שכדי להצליח עליהם לבנות מודלים שיתקנו עיוותים חברתיים כמו פערי שכר וגיוון תעסוקתי. השנה תחלק הקרן, מחוץ לתחרות, אות הוקרה לשלושת המעסיקים שהוציאו להכשרות מספר רב של עובדים במקצועות שוחקים".

 

המועד אחרון להגשת מועמדות הוא 24 ביולי 2016, וההכרזה על הזוכים תתקיים בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט", שתיערך ב־14 בספטמבר 2016.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x