$
בארץ

נתניהו מסרב לפרסם 200 מחשבוניות המעונות הפרטיים שלו - שנעשו על חשבון הציבור

בא כוחו של רה"מ ומשפחתו מסר לביהמ"ש שחשיפתן מהווה "פגיעה חמורה בפרטיותו ובפרטיות בני משפחתו". 1100 חשבוניות אחרות יפורסמו

שאול אמסטרדמסקי 14:2316.06.16
ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרב למסור לתנועה לחופש המידע 200 חשבוניות על הוצאות שונות שנעשו במעונות הפרטיים שלו - בירושלים ובקיסריה - על חשבון הציבור. כך עולה מתשובת עורך דינו של נתניהו ובני משפחתו, דוד שמרון, כפי שהציג אותה אתמול (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

הדיון בבית המשפט נערך בהמשך לעתירה של התנועה לחופש המידע, שדרשה לקבל במסגרת החוק את החשבוניות המלאות של הוצאות מעונות ראש הממשלה מתקציב המדינה. העתירה הוגשה לאחר שמשרד ראש הממשלה סירב למסור את החשבוניות.

 

במסגרת העתירה הסכים לבסוף משרד ראש הממשלה למסור את החשבוניות, למעט כאלה שעלולות לפגוע בביטחון המדינה. המשרד היה אמור להגיש את החשבוניות עד לסוף החודש הקודם, אלא שאז, רגע לפני הדד ליין שקצב בית המשפט, מסרה המדינה כי ראש הממשלה בעצמו מסרב למסור את החשבוניות.

 

בדיון שנערך בבית המשפט השבוע אמר עו״ד שמרון כי המשרד ימסור 1,100 חשבוניות ואולם ראש הממשלה מסרב לחשוף כ-200 חשבוניות שיש בהן משום "פגיעה חמורה בפרטיותו ובפרטיות בני משפחתו", לשון שומרון.

 

 

בנימין ושרה נתניהו בעת ביקור ברוסיה בנימין ושרה נתניהו בעת ביקור ברוסיה צילום: Haim Zach

 

השופט יגאל מרזל מסר היום את החלטתו במסגרתה הוא מקבל את העמדה המעודכנת של פרקליטות המדינה לפיה ראש הממשלה עצמו פשוט לא ידע שמשרד ראש הממשלה הסכים למסור את החשבוניות, ולמעשה אישר לראש הממשלה לגרום למשרד ראש הממשלה להפר את התחייבותו הקודמת לבית המשפט למסור את החשבוניות במלואן.

 

מנכ״לית התנועה לחופש המידע נירית בלייר מסרה היום כי ״החלטת בית המשפט התקבלה במשרדי התנועה הבוקר, אנחנו לומדים אותה ונתכנן צעדינו בהתאם. מאבק התנועה על יישום חופש המידע בישראל הוא ארוך שנים, רב פיתולים ומוצלח מאד. אנחנו נמשיך ונאבק לטובת הציבור ובתמיכתו על זכות הציבור לדעת כיצד המדינה הזו מנוהלת ומה נעשה בכספי המיסים של כולנו ולא נרפה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x