שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליברמן התחייב לתמוך בתקציב הדו-שנתי ובתקציב הביטחון

בהסכם בין נתניהו וליברמן נכללת העברת 150 מיליון שקל לטובת תוכנית שיקום השכונות שאמורה להרחיב את רכישת הדיור הציבורי; בעקבות פרישת ח"כ אורלי לוי אבקסיס מסיעת ישראל ביתנו ליברמן מתחייב להפריש מסיעתו ח"כ שמפר באופן קבוע את המשמעת הקואליציונית ומצביע בניגוד לדעת הממשלה

עמרי מילמן 15:5125.05.16

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור  ליברמן חתמו בצהריים על ההסכם הקואליציוני בו סוכם כי ליברמן יקבל את תיק הביטחון וח"כ סופה לנדבר תקבל את תיק העלייה והקליטה. בנוסף יגדלו קצבאות השלמת ההכנסה ב-1.4 מיליארד שקל. התוכנית מכונה כ"תוכנית ישראל ביתנו" ומפורט כי הסכום יינתן באופן לינארי ככל הניתן בין 2017 ל-2020.

 

 

מלבד תיק הביטחון והקליטה ליברמן קיבל עוד מספר תפקידים במערכת הפוליטית כחלק מההסכם עם נתניהו. לפי ההסכם הקואליציוני ח"כ מישראל ביתנו יכהן כסגן יו"ר הכנסת, ח"כ ממפלגתו יכהן כחבר בוועדת הכלכלה וליברמן או לנדבר יהיו חברים בקבינט החברתי-כלכלי ובוועדת שרים לענייני חקיקה. עוד סוכם כי "יפעלו להקמת קבינט קליטה והעלייה ששר מהמפלגה יעמוד בראשו".

 

מתוך חשש לחוסר משמעת בקואליציה, לאור חברי הכנסת הסוררים בליכוד ופרישתה של ח"כ אורלי לוי אבקסיס מסיעת ישראל ביתנו, ליברמן מתחייב להפריש מסיעתו ח"כ שמפר באופן קבוע את המשמעת הקואליציונית ומצביע בניגוד לדעת הממשלה.

 

החלטה נוספת היא כי יתוקן החוק המגביל את מספר השרים כך שניתן יהיה למנות שר נוסף, במטרה למנוע מהליכוד לאבד שני תיקים. כן סוכם לבחון הצעה להגדלת המינויים הפוליטיים או "משרות האמון" כפי שהוגדרו בהסכם.

 

ההסכם גם קובע כי הממשלה תגבש הצעת חוק ממשלתית, "אשר תאפשר הצבעה של ישראלים השוהים בחו"ל ביום הבחירות לכנסת, בתנאים ובתבחינים שיוסכמו על דעת כל הסיעות החברות בקואליציה".

 

ליברמן נדרש כבר בשלב זה לחתום כי הוא תומך בתקציב הדו-שנתי בשנתיים הבאות, לאחר שהדבר כבר סוכם בין נתניהו לכחלון.

 

עוד סוכם כי יוקם צוות שרים שיפעל לגיבוש נוסח חוק יסוד ישראל: מדינת הלאום של העם היהודי, שיוסכם על כל מפלגות הקואליציה.

 

שר האוצר משה כחלון, בנימין נתניהו ושר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן שר האוצר משה כחלון, בנימין נתניהו ושר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן צילומים: אוראל כהן ועטא עוויסאת

 

גם ישראל ביתנו, כמו יתר מפלגות הקואליציה, נדרשה להתחייב כי חבריה הסיעה יישרו קו עם החלטות שר התקשורת נתניהו בכל הנוגע לענף התקשורת ולא יקדם שום חקיקה או כל מהלך בתחום ללא תמיכה שלו.

 

ליברמן נדרש להתחייב כבר בשלב זה כי יעמוד בהסכם עליו חתמו שר האוצר משה כחלון ושר הביטחון היוצא בוגי יעלון בנוגע לתקציב הביטחון שמקצה לו 300 מיליארד שקל בחמש השנים הקרובות - לא כולל אירועים חריגים והחלטות ממשלה חדשות.

 

אחרי שליברמן ויתר על האפשרות לקדם נושאים של דת ומדינה למרות ההצהרות שלו במהלך תקופת הבחירות, סיכמו כי יוקם צוות בראשות השר יריב לוין לנושא חקיקת דת ומדינה. חוקים בנושא לא יקודמו ללא אישור הצוות שכולל את כל מפלגות הקואליציה.

 

החלטה תקציבית נוספת היא העברת 150 מיליון שקל לטובת תוכנית שיקום השכונות שאמורה להרחיב את רכישת הדיור הציבורי, כולל הוסטלים ומקבצי דיור.

 

ליברמן גם מתחייב לקדם "חוק פרויקטים לאומיים" שאמור בפועל לעקוף רגולציות קיימות ולאפשר לממשלה יותר חופש פעולה,

 

מתוך חשש לחוסר משמעת בקואליציה, לאור חברי הכנסת הסוררים בליכוד ופרישתה של אורלי לוי אבקסיס, ליברמן מתחייב להפריש מסיעתו ח"כ שמפר באופן קבוע את המשמעת הקואליציונית ומצביע בניגוד לדעת הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x