$
בארץ

בעקבות רכישת סיטיפס: קבוצת אשטרום הוכרזה כגוף ריכוזי

הוועדה לצמצום הריכוזיות פרסמה היום את הרשימה המעודכנת של הגופים הריכוזיים; אשטרום נכנסה לרשימה בעקבות רכישת השליטה בסיטיפס המחזיקה למעלה מ-50% מהרכבת הקלה בירושלים; עוד גופים חדשים ברשימה - ערוץ 20 וערוץ הלא. טי. וי

תומר גנון 14:3010.04.16

קבוצת אשטרום הפועלת בתחום הבנייה הוכרזה כגוף ריכוזי לאחר שרכשה את השליטה בחברת סיטיפס המחזיקה למעלה מ-50% מהרכבת הקלה בירושלים. כך עולה מהודעה שפרסמה היום (א') הוועדה לצמצום הריכוזיות, שבראשה עומדת הממונה על ההגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין.

 

ההכרזה היא במסגרת עדכון רשימת הגורמים הריכוזיים לפי חוק הריכוזיות. זהו העדכון הראשון של הרשימה מאז פרסומה במקור בחודש דצמבר 2014. העדכון כולל בתוכו את רשימת הגופים הפיננסיים המשמעותיים, ורשימת התאגידים הריאליים המשמעותיים.

 

המשמעות של הופעת חברה ברשימות היא שמתן רישיונות או זיכיונות בתשתיות מדינה חיוניות, או הפרטה של חברות ממשלתיות על ידי המדינה לגורם שכלול ברשימות, מחייבים את הרגולטור הרלוונטי לשקול שיקולי ריכוזיות כלל משקית, וכן היוועצות עם הוועדה לצמצום הריכוזיות לגבי ההשלכות על הריכוזיות הכלל משקית.

 

ראש רשות ההגבלים העסקיים. עומדת בראש ועדת הריכוזיות ראש רשות ההגבלים העסקיים. עומדת בראש ועדת הריכוזיות

 

במסגרת העדכון נוספו לרשימת הגורמים הריכוזיים, בין היתר, ערוץ 20 (ערוץ המורשת) בשליטת יצחק (ויאצ'יסלב) מיכאלשווילי, וערוץ הלא. טי. וי. בשליטת מר באסם ג'אבר. ערוצים ייעודיים אלה נכנסו לרשימת הגורמים הריכוזיים משום שהם משדרים תכניות בענייני היום (אקטואליה), ולכן עונים על ההגדרה "גורם בעל השפעה בתחום השידורים או העיתונות הכתובה" שנחשב על פי חוק הריכוזיות גורם ריכוזי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x