$
משפט

בזמן המשבר: ענבל אור רכשה תכשיטים בכחצי מיליון שקל

מאז שהתפוצצה הפרשה דווח כי אשת הנדל"ן רכשה בגדים, אופנוע ונסעה לחו"ל על חשבון החברה שלה. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי לפני חמישה חודשים, כשעסקיה כבר היו במשבר, נכנסה אור לחנות פדני ויצאה עם תכשיטים בשווי 470 אלף שקלים. חלק מהכסף הגיע גם מחשבון החברה בבעלותה

עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות 14:0408.04.16

 "עשיתי דבר שכל אישה הייתה נמנעת מלעשותו - מישכנתי את תכשיטיי האישיים".

 

כך, כשהיא נסערת, סיפרה בשבוע שעבר ענבל אור בבית־המשפט בתל־אביב. מה שאור לא טרחה לציין זה שחלק מהתכשיטים נקנו זמן לא רב לפני כן תמורת

הון עתק, וזאת בעוד החברות שלה כבר החלו לשקוע בבוץ הכלכלי, וכך גם לקוחותיה.

 

לפני כחמישה חודשים - כך נודע ל"ידיעות אחרונות" - הגיעה אור לקניון רמת אביב וניגשה לחנות התכשיטים פדני, אחת מהחנויות היוקרתיות ביותר בישראל. לאחר שמדדה תכשיטים ניגשה לקופה ושילמה סכום יוצא דופן של כ־470 אלף שקל. חלק גדול מהתשלום נעשה מחשבונה הפרטי, וחלק הנוסף שולם מחשבון עסקי של קבוצת אור סיטי נדל"ן. מפדני נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לקניות של לקוחותינו, בין אם קנו ובין אם לא". ענבל אור סירבה אמש להגיב על הידיעה.

 

ביום שלישי השבוע, במהלך מסיבת עיתונאים שכינס, אמר מפרק קבוצת "אור סיטי", עו"ד איתן ארז, כי אור עשתה כבשלה בכספי רוכשי הדירות בפרויקטים ששיווקה. לפי דו"ח שהוציא עו"ד ארז, במסמכי הנהלת החשבונות של החברה מופיעות הוצאות פרטיות רבות של אור. כך, למשל, יש שם טיסות לחו"ל וחופשות משפחתיות בעשרות אלפי שקלים, רכישת אופנוע בכ־18 אלף שקל, רכישות תכשיטים מחברת ה.שטרן ומחברות אחרות בעשרות אלפי שקלים, קניות ברשתות אופנה בעשרות אלפי שקלים וכן תשלום שכר למטפלת, קניית אביזרי תינוקות ואחזקת גינה ב־17 אלף שקל.

ענבל אור ענבל אור צילום: שאול גולן

 

גם בערוץ 10 דווח השבוע על כספים שהוציאה אור על חשבון החברה, למשל עבור ביקור במכון הציפורניים "ציפורני קלאסיקה" - שם השאירה סכום של של 1,388 שקל, נסיעה בחברת הנסיעות "לכיש טורס" ב־13,869 שקל, ריהוט גן לדירתה ב־5,000 שקל, פריטי אופנה בפקטורי 54 ברמת־אביב ב־3,333 שקל, הלבשה תחתונה ברשת אפרודיטה ב־545 שקל ועוד.

 

במקביל להליך הפירוק המתנהל של קבוצת אור, תלויות נגד ענבל אור עצמה שתי חקירות. האחת של רשות המיסים, החושדת כי אור העלימה משלטונות המס עשרות מיליוני שקלים. השנייה של המשטרה, החוקרת חשד כי אור הונתה לקוחות שלה ומכרה להם בין השאר "דירות כפולות" - זאת אומרת את אותה דירה לכמה דיירים שונים. שלשום, כפי שפורסם לראשונה ב־ynet, היא נחקרה באזהרה במפלג ההונאה של מחוז תל־אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x