$
משפט

החברות של ענבל אור ממשרדי היוקרה יפונו וכל העובדים יפוטרו

המפרק הזמני של קבוצת אור מעביר את החברות מעזריאלי למשרד קטן בשכירות של 7,000 שקל לחודש לעומת 80 אלף שקל כיום, "לצורך קיצוץ מיידי של ההוצאות שיושתו על קופת הפירוק". עוד ביקש לאפשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי של אור וכל רכב נוסף שיש בחזקתה

זוהר שחר לוי 14:4807.04.16
המפרק הזמני שמונה לפירוק החברות של קבוצת אור, עו"ד איתן ארז, מעביר את החברות ממשרדי היוקרה בעזריאלי למשרד קטן. בפנייה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ביקש המפרק להעסיק סמנכ"ל תפעול לקבוצה בשכר חודשי של 10 אלף שקל למשך 3 חודשים וכן לשכור משרד קטן בדמי שכירות חודשיים של עד 7,000 שקל. במקביל, שוב מתחלף הייצוג המשפטי של ענבל אור.

 

"החברות שוכרות משרדים מפוארים המשתרעים על כ-527 מ"ר בדמי שכירות של כ-120 שקל למ"ר במרכז עזריאלי בתל אביב בעלות של כ-80 אלף שקל לחודש כולל דמי ניהול", כתב המפרק לבית המשפט.

 

"לצורך קיצוץ מידי של ההוצאות שיושתו על קופת הפירוק", הוסיף המפרק וציין כי "ישלח עוד היום מכתבי פיטורין לכל עובדי החברות".

משרדי אור סיטי נדל"ן משרדי אור סיטי נדל"ן צילום: עמית שעל

 

לשיטת עו"ד ארז, ממועד תחילת הקפאת ההליכים התקבלו במשרדו עשרות פניות מרוכשים לקבלת מסמכים ממשרדי החברה והוא מעריך כי הנתונים הללו חייבים להיות זמינים לחודשים הקרובים.

 

בנוסף, מבקש המפרק הזמני להזמין שמאות בנוגע לשווי הציוד המצוי במשרדי החברה במשרדי עזריאלי ולהתיר לו לפרסם הזמנה להציע הצעות למכירת הציוד. "במשרדי החברה במרכז עזריאלי", כותב עו"ד ארז לבית המשפט, "קיים ציוד משרדי רב ויוקרתי לרבות ספות, שולחנות, ציוד מחשבים, תמונות, מקררי מיני בר, מסכי פלזמה וכיוס'. לצורך מכירת הציוד ופינוי המושכר, מבוקש עם כן להתיר למפרק הזמני לשכור את שירותיו של שמאי שיערוך שמאות בנוגע לשווי הציוד וכן להתיר למפרק הזמני לפרסם הזמנה להציע הצעות".

 

עוד דווח לבית המשפט, כי אור שוב החליפה ייצוג משפטי וכי עו"ד ראובן בילט שייצג אותה עד כה, ביחד עם עו"ד דן נובהארי, הודיע כי הוא איננו ממשיך עוד לייצג את החברות ואת בעלת השליטה.

 

עו"ד איתן ארז, המשמש גם ככונס הנכסים הזמני של ענבל אור, מלבד היותו המפרק הזמני של קבוצת החברות שבשליטתה, מבקש מבית המשפט לאשר לו לתפוס את רכב הלנדרובר היוקרתי שבבעלותה וכל כל רכב נוסף שיש בחזקתה.

 

הרכב, כפי שעלה במסמכים קודמים שהוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב, משעובד לבנק מזרחי טפחות. לפי הכונס, אור התבקשה להעביר עוד היום, בשעות הבוקר, לחזקתו של הכונס את המכונית היוקרתית וכן כל רכב שבבעלותה לאכסון במגרש כלי רכב. אולם, "עד למועד זה לא פעלה גברת אור על פי הוראות הכונס הזמני ולא הפקידה את רכבה במגרש".

 

עו"ד ארז מוסיף כי "בנסיבות אלו ועל מנת למנוע הברחה של הרכב ורכבים נוספים שבבעלותה של אור (ככל שישנם)", יש לאפשר לו לתפוס את הרכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x