$
משפט

סנגורו של ג'קי בן זקן: יש בעניינו אכיפה בררנית

עו"ד ירון קוסטליץ בפתח משפטו של בן זקן ומעורבים נוספים בפרשת בנימין בן אליעזר: "טוענים לגביו שהוא העביר מידע שקיבל בנוגע להחלטת מועצת הגז. בימים האחרונים התבשרנו כי היועמ"ש החליט שלא להעמיד לדין את הרמטכ"ל לשעבר שלא רק שהעביר מידע אלא העביר מידע ביטחוני". הדיון בעניינם של בן אליעזר, צ'רלי יהודה ואברהם נניקשווילי יתקיים בעוד כשבועיים

זוהר שחר לוי 10:5710.02.16
"טוענים לגבי ג'קי בן זקן שהוא העביר מידע שקיבל בנוגע להחלטת מועצת הגז, רק לאחרונה התבשרנו כי לא יוגש כתב אישום נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שלא רק שהעביר מידע אלא מידע ביטחוני, יש כאן אכיפה בררנית", כך אמר היום (ד') עו"ד ירון קוסטליץ בפתח משפטו של בן זקן ומעורבים נוספים בפרשת בנימין (פואד) בן אליעזר.

הדיון בפרשה, שהתנהל בפני שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ג'ורג' קרא, כלל שלושה מהנאשמים בתיק: אנשי העסקים רוי מוצפי וג'קי בן זקן וראשת לשכתו לשעבר של בן אליעזר, איילת אזולאי.

 

 

 

בסופו של הדיון הוחלט כי השלושה ישיבו בפירוט לכתב האישום בעוד כחודש והחל ממאי הקרוב יחלו דיוני ההוכחות. הדיון בעניינם של בן אליעזר והנאשמים הנוספים בן אליעזר, צ'רלי יהודה ואברהם נניקשווילי יתקיים בעוד כשבועיים.

 

בפתח הדיון ציינו עוה"ד ששי גז, המייצג את מוצפי, עו"ד יעל גרוסמן, המייצגת את אזולאי ועו"ד ירון קוסטליץ המייצג את בן זקן כי השלושה מתכוונים לכפור במיוחס להם בכתב האישום.

 

ג'קי בן זקן ג'קי בן זקן צילום: עמית שעל

 

עו"ד קוסטליץ אף הוסיף כי בעניינו של בן זקן, מיוחסת לו קבלת מידע רגיש מדיון שהתקיים במוצת הנפט מאזולאי. "לא בטוח שאם העניין הזה היה עומד לבד אז היו מגישים כתב אישום", אמר לשופט קרא, "טוענים לגביו על איזו קונסטרוקציה משפטית מורכבת, ביצוע בצוותא של המעשה. בימים האחרונים התבשרנו כי היועמ"ש החליט שלא להעמיד לדין את הרמטכ"ל לשעבר שלא רק שהעביר מידע אלא העביר מידע ביטחוני".

 

"אם אתה מתכוון לטעון לאכיפה בררנית אז תוציא את הדובים מהיער", העיר לו על כך השופט קרא וקוסטליץ השיב: "אני לא בורח מזה, אנחנו נטען לכך".

 

באת כוחה של אזולאי, עו"ד גרוסמן, ציינה בהקשר הזה כי בתקופה הזו שבה אירע המקרה המיוחס לה בכתב האישום היא "לא הייתה כלל עובדת ציבור אלא עוזרת פרלמנטרית".

כתב האישום בפרשה הוגש בדצמבר האחרון והוא כולל 5 פרשיות שונות ומייחס למעורבים עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עוה"ד שרון כהנא וסוזנה שור מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) נטען כי בן אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים, ובכספים אלה רכש, בין היתר, נכסי נדל"ן. הפרקליטות טוענת כי בן אליעזר המיר ללא דיווח ותוך נקיטת פעולות הסוואה והסתרה, מט"ח בשווי מאות אלפי דולרים וכן נתן הצהרות הון כוזבות ליו"ר הכנסת ואף לא הגיש דוחות לרשות המסים "תוך שהוא מעלים ממנה הכנסות חייבות במס הנובעות מניצול מעמדו כעובד ציבור בכיר".

 

האישום הראשון מתמקד בקבלת שוחד לכאורה של בן אליעזר מנניקשווילי ובן זקן ונחשף בעבר ב"כלכליסט". לפי אישום זה, בשנת 2011 פנה בן אליעזר לנניקשווילי, ביקש וקיבל ממנו 400 אלף דולר בתמורה לפעולות שביצע בן אליעזר מתוקף תפקידו כשר התמ"ת לטובתם של נניקשווילי ובן זקן. לפי כתב האישום, בן אליעזר הפעיל, בין היתר, את קשריו כשר שהיה הממונה על מועצת הנפט יחד עם ראשת לשכתו דאז, אזולאי, לשיפור סיכוייה של חברת 'שמן' שבבעלות נניקשווילי ובן זקן, לעמוד בתנאים לקבלת רישיון קידוח באתר "מד אשדוד". רישיון הקידוח ניתן לחברת שמן לאחר לחצים שונים שהופעלו על ידי בן אליעזר, בעזרת אזולאי, ובאמצעותה, על חברי מועצת הנפט. על פי תמלילי חקירתו של נניקשווילי שפורסמו לראשונה ב"כלכליסט" הוא טען בחקירתו כי נתן את אותם סכומי כסף לבן אליעזר כחבר וללא שום דרישה עבורם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x