$
משפט

נדחתה כניסת ג'קי בן זקן לכלא; סנגורו: "הוא אמר שיירד מהארץ מתוך יאוש"

בן זקן הורשע בהרצת מניות מנופים פיננסים ונידון ל-3 שנות מאסר; שופט ביהמ"ש העליון סלים ג'וברן קבע היום כי ביצוע העונש יידחה עד החלטה אחרת שייתן

זוהר שחר לוי 16:0326.01.16

איש העסקים ג'קי בן זקן, שהורשע בהרצת מניות מנופים פיננסים ונידון ל-3 שנות מאסר, אמור היה להיכנס בשערי הכלא כבר מחרתיים (ה'), אבל החלטת ביניים של שופט העליון סלים ג'ובראן דוחה עד להחלטה אחרת את תחילת ריצוי עונשו.

 

 

 

בן זקן הורשע בנובמבר האחרון בהרצת מניות, יחד עם פעיל שוק ההון איתן אלדר. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן ציין בגזר דינו כי בן זקן ביצע עבירות "שפגעו באמון הציבור".

 

במרכז כתב האישום שהגישה מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) באמצעות עוה"ד אמיר טבנקין ואלה בנישתי, נטען שבן זקן ואלדר רקמו תוכנית תרמתית להריץ את מניות מנופים. לפי הכרעת הדין, חלקו של בן זקן בתרמית היה להשיג את המימון לרכישות מסיביות של המניות שביצע אלדר והוא צמו לא סחר במניות.

 

שני המורשעים בפרשה, בן זקן ואלדר, ערערו על הרשעתם וכן על העונש שהוטל עליהם לבית המשפט העליון. במקביל הסכימו הפרקליטות ובאי כוחו של בן זקן, עוה"ד נבות תל-צור, ירון ליפשס וירון קוסטליץ, כי מועד כניסתו לכלא תידחה מה-3 בינואר ל-28 בחודש, כלומר בשלושה שבועות.

 

בהמשך לכך, הגישו סנגוריו של בן זקן בקשה נוספת לעיכוב ביצוע העונש עד להכרעה בערעור שהגיש. היום התקיים בנושא דיון בפני שופט העליון סלים ג'ובראן שקבע כי עד החלטה אחרת שייתן, תדחה כניסתו של איש העסקים לכלא.

 

במהלך הדיון ציינה נציגת הפרקליטות, עו"ד בנישתי, כי אין מקום לאשר את עיכוב ביצוע העונש. "המבקש", אמרה, "לא היה אדם פשוט, או דג רקק בחברה אלא הוא היה בעל השליטה ודירקטור בכיר. התיק חמור ולכן בצידו הוטל עונש מאסר משמעותי. סיכויי הערעור נמוכי ובוודאי לא ניתן לצפות כי בן זקן לא יידרש למאסר כלל".

 

עוד הוסיפה נציגת הפרקליטות כי קיימת "מסוכנות קונקרטית לסיכול ההליך המשפטי". מסוכנות זו נובעת לדבריה מראיון שנתן בן זקן בערוץ 10, לאחר שנידון למאסר, ובו ההיר "קבל עם ועדה" שהוא היה יורד מהארץ לו היה זכאי. "בן זקן תיאר מערכת עסקית בברצלונה והרצון של משפחתו לרדת יחד עמו".

 

בעוד השופט ג'ובראן העיר כי "את העיתונות והרדיו אני אוהב אך לא בבית המשפט", הבהיר בא כוחו של בן זקן, עו"ד תל-צור כי "הוא אמר שהוא היה יוצא מהארץ מתוך יאוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x