$
משפט

נחשף בכלכליסט

רועי חיון הודה והורשע בהלבנת הון ועבירות מס וירצה 28 חודשי מאסר

עפ"י הסדר הטיעון, חיון הלבין רווחים שצבר מארגון הימורים לא חוקיים בעסקי הגז, הנפט והאופציות הבינאריות, בין היתר באמצעות רכישת ני"ע של חברות הנסחרות בת"א

תומר גנון ורוני זינגר 10:4204.02.16

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, הרשיע היום (ה') את רועי חיון בביצוע עבירות של ארגון הימורים אסורים, הלבנת הון והתחמקות מתשלום מס. חקירת הפרשה וכן הסדר הטיעון שנחתם בעקבותיה נחשפו לראשונה ב"כלכליסט".

 

עפ"י כתב האישום שבהן הודה חיון, הוא צבר הון רב בפעילות ההימורים הבלתי חוקית. באמצעות הרכוש האסור שמקורו בעבירות, ותוך ניצול מצוקתם של מהמרים שהיו חייבים לו כספים, השתלב חיון בעסקי הגז, הנפט והאופציות הבינאריות והלבין את כספו ביו היתר באמצעות עסקאות בני"ע של חברות הנסחרות בבורסה של ת"א.

 

רועי חיון, הבוקר בבית המשפט רועי חיון, הבוקר בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

עפ"י הסדר הטיעון חיון, המיוצג על ידי עוה"ד גיורא אדרת, דוד ליבאי ורונן רוזנבלום, ירצה עונש של 28 חודשי מאסר בפועל וישלם לקופת המדינה, במסגרת ההליך הפלילי, סך של 7 מיליון שקלים – קנס של 2 מיליון שקל וכספים בהיקף של 5 מיליון שקל שנתפסו במהלך החקירה ויחולטו. כמו כן, כתנאי מקדים לביצוע ההסדר, נדרש חיון לשלם את כל חובותיו כלפי רשויות המס.

 

התיק מטופל על ידי עורכי הדין תמר רוסמן ויונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ונחקר על ידי משטרת ישראל (היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית) ויחידת יהלום של רשות המסים.

 

  צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x