$
משפט

קרטל משלחות הנוער לפולין: פיני גינזבורג נעצר בחשד לתיאום מחירים

על פי החשד גינזבורג, שבבעלותו סוכנות הנסיעות י.הלל, חבר לקרטל של 6 חברות בתחום אשר גרמו להעלאת מחירים של משלחות בני הנוער לפולין. רשות ההגבלים: "עשרות מקרים של תיאום מחירים"

תומר גנון 14:0219.01.16

פיני גינזבורג, בעל מניות (10%) ודירקטור בחברת התעופה אל על, הוא אחד החשודים המרכזיים בחבירה לקרטל של סוכנויות נסיעות המארגנות משלחות בני נוער לפולין. כך הותר לפרסום.

 

חשוד נוסף ששמו הותר לפרסום הוא שמעון רגב, מנכ"ל ובעלים של אקדמי טרוול, המיוצג על ידי עוה"ד איתי פלדור ודורון קילשטיין.

 

גינזבורג הוא המנכ"ל והבעלים של חברת י.הלל, שעל פי החשד תיאמה מהלכים עסקיים עם 5 סוכנויות נסיעות נוספות, שגרמו לכאורה לעליית מחירי חבילות המסע - הטסה ושירותים הניתנים למשלחות בני נוער לפולין. על פי אתר משרד החינוך, מחיר מסע לפולין יכול להגיע לכ-5,300 שקל לשבוע לאדם בחדר זוגי. הורים רבים התלוננו על המחירים הגבוהים, ואף נעשתה בעבר פנייה למבקר המדינה בנושא.

 

אתמול בבוקר (ב') נעצרו 9 חשודים בפרשה על ידי חוקרי רשות ההגבלים העסקיים והיחידה הארצית לחקירות כלכליות של המשטרה (היאל"כ). שופט בית משפט השלום בראשל"צ, מנחם מזרחי, האריך את מעצרם באופן מדורג עד ליום ראשון, ודחה את בקשות סנגוריהם להטלת צו איסור פרסום על שמם. גינזבורג, המיוצג על ידי עו"ד גיורא אדרת, הגיש ערער על המשך המעצר ובקשתו תדון מחר.

 

פיני גינזבורג פיני גינזבורג צילום: בועז אופנהיים

 

מלבד גינזבורג בין העצורים נמצאים גם: צבי סער, האחראי בי. הלל על מסעות פולין ומיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, עם עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון; אבי חן האחראי על מסעות פולין באילה נסיעות ומיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום; זהר אנדלמן, מנכ"ל ובעלים תבל תיירות המיוצג על ידי עו"ד גיל עשת ויובל ששון; ומשה דוד הרטמן, האחראי על מסעות פולין בחברת דיזנהואז המיוצג על ידי עו"ד גליה כהן. איסור הפרסום על שמותיהם של מעורבים נוספים יוסר בהמשך היום.

 

משלחת בני נוער מישראל במחנה ההשמדה בירקנאו משלחת בני נוער מישראל במחנה ההשמדה בירקנאו צילום: עומר הכהן

 

רשות ההגבלים והמשטרה מייחסים למעורבים עבירות של הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נחקר חשד לביצוע עבירת שוחד על ידי חלק מהחשודים. "מדובר בעשרות מקרים של תיאום מחירים בהוצאת משלחות לפולין", אמרה אתמול בערב בבית המשפט עו"ד אריאלה יוסטמן, ראש צוות ברשות ההגבלים העסקיים.

 

על פי החשד, גורמים ממשרדי נסיעות שונים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין. הרשות טוענת שהם ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק, על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x