$
משפט

חשד: קרטל בתחום ארגון ההטסה והשירותים בהוצאת משלחות נוער לפולין

גורמים ממשרדי נסיעות שונים, שזכו במכרז של משרד החינוך להוצאת המשלחות לפולין, תיאמו מחירים וחילקו את השוק, לפי החשד, מבלי שהתקיימה תחרות של ממש

תומר גנון 12:4218.01.16

רשות ההגבלים העסקים והמשטרה חוקרות חשד שמספר גורמים במשרדי נסיעות מובילים בתחום השיווק, הארגון והביצוע של חבילות ההטסה והשירותים של משלחות נוער מטעם בתי הספר לפולין, חברו לצורך מניעת תחרות בתחום זה, תוך שהם מבצעים עבירות מרמה ועבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים.

 

הבוקר, בתום חקירה סמויה משותפת ליאח"ה ורשות ההגבלים, נעצרו 9 חשודים ועוכבו נוספים לחקירה, בגין חשד למעורבות בפרשה. כמו כן נערך חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו רכוש, נכסים וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

 

על פי החשד, חברו גורמים ממשרדי נסיעות שונים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין, וביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

 

סיור של משלחת נוער במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו בפולין סיור של משלחת נוער במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו בפולין צילום: עומר הכהן

 

החקירה מלווה על ידי פרקליטי המחלקה המשפטית ברשות ההגבלים העסקיים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות על חוק ההגבלים העסקיים (הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נחקר חשד לביצוע עבירת שוחד על ידי חלק מהחשודים. בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו מי מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בהמשך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x