רכב

פרשת פולקסווגן: גרמניה תבחן את נתוני הזיהום של יצרניות רכב נוספות

הרשויות בגרמניה הודיעו היום כי יצרני הרכב יחויבו להעביר להן מידע אודות נתוני הפליטה של הדגמים השונים, כדי שניתן יהיה לבדוק אם בוצעו זיופים

תומר הדר 21:0421.09.15

החקירה הפדראלית בארה"ב נגד פולקסווגן המואשמת כי השתמשה בתוכנה ש"מרמה" בדיקות זיהום אוויר, עשויה לגרום לתגובת שרשרת. 

 

הרשויות בגרמניה הודיעו היום כי יצרני הרכב יחויבו בקרוב להעביר להן מידע אודות נתוני הפליטה של דגמיהם השונים, כדי שניתן יהיה לבדוק אם בוצעו זיופים. במקביל, שר הכלכלה הגרמני זימן בכירים בהנהלת פולקסווגן לשיחה, בה הובהר כי פעולותיה של יצרנית הרכב פוגעות במוניטין של חברות הרכב הגרמניות בארה"ב.

 

אם הבדיקה בשוק האירופי תגלה אי-סדרים - תהיה לכך השפעה גם על השוק הישראלי, בו מקובלת שיטת מדידת הזיהום האירופית. יצוין שגם שיעור מס הקנייה בישראל מחושב לפי כמות הזיהום שפולט הרכב - אשר מדווחת למשרד האוצר בהתאם לנתונים שמפרסמים היצרנים.

 

במסגרת הפרשה, חוקר הממשל בארה"ב חשדות לפיהם חברת פולקסווגן התקינה לכאורה בכ-500 אלף מכוניות, אשר מצוידות במנועי דיזל בעלי ארבע בוכנות תוכנה מיוחדת, שידעה לזהות מצבים בהם פליטת הזיהום של הרכב נבדקת בזמן מבחן הרישוי. מדובר בתוכנה המחוברת למחשב הרכב, שיודעת כיצד לזהות את מצב בדיקת המזהמים - ולגרום למנוע להפחית את כמות הזיהום שהוא פולט.

 

נשיא ומנכ"ל פולקסווגן העולמית, מרטין וינטרקורן, אמר היום כי "אני מצטער באופן אישי על שבגדנו באמון לקוחותינו ובאמון הציבור". התנצלותו שלוינטרקורן לא עזרה - והמניה התרסקה ב-17% במסחר בבורסת פרנקפורט היום (ב'), ומחקה כ-14 מיליארד יורו משוויה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x