$
תעשייה ופיננסים

המנכ"ל התנצל אבל זה לא עזר, פולקסווגן מחקה 14 מיליארד יורו משוויה

פרופ' מרטין וינטרקורן התייחס לחקירת הממשל האמריקאי נגד פולקסווגן בחשד שהשתמשה בתוכנה ש"מרמה" בדיקות זיהום אוויר: "סליחה שבגדנו באמון הלקוחות"

תומר הדר 19:2021.09.15

"אני מצטער באופן אישי על שבגדנו באמון לקוחותינו ובאמון הציבור", כך הצהיר נשיא ומנכ"ל פולקסווגן העולמית, פרופסור מרטין וינטרקורן בפרסום רשמי של החברה המתייחס לפרשה שנחשפה בסוף השבוע בארה"ב. התנצלותו שלוינטרקורן לא עזרה - והמניה התרסקה ב-17% במסחר בבורסת פרנקפורט היום (ב'), ומחקה כ-14 מיליארד יורו משוויה.

 

במסגרת הפרשה, חוקר הממשל בארה"ב חשדות לפיהם חברת פולקסווגן התקינה לכאורה בכ-500 אלף מכוניות, אשר מצוידות במנועי דיזל בעלי ארבע בוכנות תוכנה מיוחדת, שידעה לזהות מצבים בהם פליטת הזיהום של הרכב נבדקת בזמן מבחן הרישוי. מדובר בתוכנה המחוברת למחשב הרכב, שיודעת כיצד לזהות את מצב בדיקת המזהמים - ולגרום למנוע להפחית את כמות הזיהום שהוא פולט.

 

מרטין וינטרקורן מרטין וינטרקורן צילום: בלומברג

 

לדברי וינטרקורן: "מועצת המנהלים של פולקסווגן מתיחסת לנושאים אלה ברצינות מלאה. נשתף פעולה באופן מלא עם הרגולטורים הרלוונטיים תוך שקיפות מלאה - ובאופן דחוף. פולקסווגן יזמה חקירה בלתי תלויה של הנושא - ולא תסבול כל הפרה של החוק. אמון הציבור והלקוחות שלנו הוא הנכס החשוב ביותר של פולקסווגן", מסביר וינטרקורן: "נעשה הכל על מנת להחזיר את האמון וכדי לתקן את הנזק שנגרם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x