$
בארץ

המדינה לבג"ץ: אפשרו ההצבעה על מתווה הגז מחר בכנסת

תשובת המדינה הוגשה במסגרת עתירה שדורשת לפרסם את מסמך ניגוד העניינים של שר האוצר משה כחלון בעניין מתווה הגז. כחלון לא ישתתף בהצבעה בשל חברותו עם קובי מימון מבעלי ישראמקו

משה גורלי 19:1506.09.15

המדינה לבג"ץ: מתנגדים לצו הביניים שידחה את אישור מתווה הגז. תשובת המדינה הוגשה במסגרת עתירה שדורשת מהמדינה לפרסם את מסמך ניגוד העניינים של שר האוצר משה כחלון בעניין מתווה הגז. כחלון לא צפוי להשתתף מחר בהצבעה בכנסת מכיוון שהוא "נגוע" בניגוד עניינים פוטנציאלי בשל חברותו עם קובי מימון מבעלי ישראמקו.

קידוח לווייתן קידוח לווייתן צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

 

העותרים ביקשו צו ביניים שיעכב את ההצבעה בכנסת עד להכרעה בעתירה כולה והמדינה כאמור מתנגדת לכך ומבקשת מבית המשפט לתת את הכרעתו בהקדם על מנת לאפשר מחר את ההצבעה בכנסת. "לשם אישור המתווה והעברת הסמכויות (של שר הכלכלה לממשלה - מ.ג.), מבקשים המשיבים מבית המשפט כי הכרעתו בבקשה למתן צו ביניים תינתן, ככל הניתן, בהקדם האפשרי", נכתב בתשובת המדינה.

 

הבקשה לצו ביניים, כותבים "עורכי הדין ענר הלמן ורן רוזנברג ממחלקת בג"צים "לוקה בשיהוי כבד; ובשל היותה סעד מרחיק לכת בתוכנה ובבקשתה למנוע מהממשלה לקבל אישור של הכנסת למהלך שהיא סבורה כי חיוני לקדמו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x