$
בארץ

תחת הסכם ניגוד עניינים: שאול מרידור מונה למנכ"ל משרד האנרגיה

הממשלה אישרה את מינויו של מרידור, זאת למרות שאחיו הוא עורך דין המתמחה בהגבלים עסקיים המייצג את קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה

ליאור גוטמן 12:5506.09.15
הממשלה אישרה לפני שעה קלה את מינויו של שאול מרידור כמנכ"ל משרד האנרגיה.

 

מרידור יכנס לתפקידו לאחר כשלושה חודשים בהם פעם המשרד ללא מנכ"ל קבוע. האחרונה שכיהנה בתפקיד הייתה אורנה הוזמן בכור שעברה לתפקיד מנכ"ל משרד הפנים ביחד עם שר האנרגיה הקודם סילבן שלום.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" טרם כניסתו לתפקיד הוחתם מרידור על הסכם ניגוד עניינים לפיו הוא לא יטפל במתווה הגז הממשלתי . על פי ההערכות הסכם ניגוד העניינים עשוי לכלול גם התניות בתחום האנרגיות המתחדשות.

 

שאול מרידור. לא יטפל במתווה הגז שאול מרידור. לא יטפל במתווה הגז צילום: אוראל כהן

 

הסיבה להתניה היא מעורבות משפחתית. אחיו של שאול, מתן, הוא עו"ד שמתמחה בהגבלים עסקיים כאשר אחד מלקוחותיו היא קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. זו אמורה לקסל במסגרת המתווה פטור מהסדר כובל עבור חברות הגז.

 

ממשרד האנרגיה נמסר שההצבעה עברה פה אחד ומוסיפים: "ההסדר קובע עקרונות לעניין פעילות מנכל המשרד החדש הפותרים את סוגיות ניגודי העניינים. בעניין מתווה הגז - ההסדר קבע כי מנכ"ל המשרד יוכל לעסוק בענייני מדיניות ועניינים רוחביים הנוגעים ליישום המתווה ולתחום הגז בכלל וכי אין בהסדר כדי למנוע את מילוי תפקידו של המנכל בצוות יישום המתווה כפי שנקבע בהחלטת הממשלה וכפי שיקבע השר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x