$
בארץ

פרסום ראשון

מחשש לניגוד עניינים: המנכ"ל הנכנס של משרד האנרגיה שאול מרידור לא יטפל במתווה הגז

הסיבה העיקרית: אחיו של שאול מרידור, מתן, מועסק במשרד עו"ד אגמון מתוקף היותו כמומחה לענייני הגבלים עסקיים. אחת מלקוחותיו של משרד אגמון היא קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה שאמורה במסגרת מתווה הגז הממשלתי לקבל פטור מהסדר כובל בשל האחזקות הצולבות שלה במאגרי תמר ולווייתן

ליאור גוטמן 15:3320.08.15

שאול מרידור, המיועד לשמש מנכ"ל משרד האנרגיה, יוחתם על הסכם ניגוד עניינים לפיו הוא לא יטפל במתווה הגז הממשלתי. כך נודע ל"כלכליסט". על פי ההערכות הסכם ניגוד העניינים עשוי לכלול גם התניות בתחום האנרגיות המתחדשות.

 

 

הסיבה העיקרית לחתימה על הסכם זה הוא הקרבה המשפחתית של מרידור לענייני הגז: אחיו של שאול מרידור, מתן, מועסק במשרד עו"ד אגמון מתוקף היותו כמומחה לענייני הגבלים עסקיים. אחת מלקוחותיו של משרד אגמון היא קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, שאמורה במסגרת מתווה הגז הממשלתי לקבל פטור מהסדר כובל בגין האחזקות הצולבות שלה במאגרי הגז תמר (31.25%) ולוויתן (45.34%).

 

עו"ד מתן מרידור עו"ד מתן מרידור צילום: עמית שעל

 

לפיכך, מרידור יטפל בכל שאר נושאי המשרד וזאת עד לאישורו של המתווה באופן סופי ובכפוף לכל הנחייה שתתקבל מצד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. מועמדותו של מרידור לתפקיד אמורה לעלות בראשון הקרוב או כאשר שר האנרגיה יובל שטייניץ יחזור מחו"ל.

  

היעדרותו של שאול מרידור מטיפול בנושאי משק האנרגיה אינה הראשונה: לפני כארבע שנים בזמן ששאול מרידור היה סגן ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, הוא נמנע מעיסוק במס שמוטל על חברות הדלק בגין מכירת בנזין (בלו) מאותן סיבות בדיוק, כלומר כיוון שאחיו מתן ייצג בזמנו את חברת דלק. 

 

במשרד האנרגיה טוענים שלמרידור לא היה שום קשר לגיבוש או אישור ההסכם הגז מול החברות, וזאת משום שכל השיחות מול חברות הגז נעשו טרם כניסתו לתפקיד. עוד מסרו שמרידור יעסוק בנושאי הגז רק לאחר אישור המתווה, כלומר רק לאחר שאישורו יהפוך לעובדה מוגמרת, אלא אם כן תתקבל הוראה אחרת של היועמ"ש וינשטיין.

 

בתגובה נמסר מהמחנה הציוני: "ממשלת הקרקס של ביבי ממשיכה במופע - שאול מרידור (איש ראוי לכל הדעות) לא יוכל לעסוק במשק הגז. כלומר, עוד אחד שלא יכול לעסוק במשק הגז - קרקס כבר אמרנו? המופע הנוכחי, בחסות השר שטייניץ, מגוחך במיוחד משום ששמו של מרידור עלה לתפקיד יו"ר רשות החשמל החדשה (זו שהוקמה כדי שיהיה אפשר לפטר את אורית פרקש-הכהן, ששמרה בכל כוחה על האינטרס של אזרחי ישראל), וכבר אז שטייניץ ואנשיו לא טרחו לברר את ניגוד העניינים שלו. אולי במופע העצוב של ביבי, שכולו על חשבון הציבור, מרידור נבחר בגלל ניגוד העניינים, שלא יהיה אף אחד שיפריע לנתניהו לעשות על הגב של הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x