$
בארץ

הסכם קיבוצי בבזק: עלייה של עד 7% בשכר לשנה

בבזק וועד העובדים סיכמו על תיקון והארכת ההסכם הקיבוצי עד סוף 2021. בזק תוכל לסיים העסקה של כ-200 עובדים קבועים בכל שנה

אופיר דור 12:0231.08.15

בזק במקביל לפרסום דו"חות הרבעון השני, הודיעה היום (ב') בזק כי הנהלת החברה חתמה עם ארגון עובדי בזק וההסתדרות על תיקון והארכת ההסכם הקיבוצי עד סוף 2021. מדובר על הארכה ותיקון של הסכם שנחתם לראשונה בדצמבר 2006. לפי בזק וההסתדרות, התיקון משפר את תנאי ההעסקה של כלל העובדים בבזק - עובדים קבועים, עובדים המועסקים על בסיס חודשי ועל בסיס שעתי.

ההסכם החדש יחול על כ-6,500 עובדי החברה וייכנס לתוקף מחר (1 בספטמבר). על פי ההסכם, העלאת השכר הגבוהה ביותר תינתן לבעלי השכר הנמוך ותעמוד על כ-7% בממוצע בכל שנה עד 2021. בנוסף הבונוס השנתי שמקבל כל עובד בחברה יגדל ב-20%.

 

ההסכם החדש יחול על כ-6,500 עובדי החברה ההסכם החדש יחול על כ-6,500 עובדי החברה צילום: בלומברג

 

 

ההסכם כולל גם תוספת ממוצעת של 10% לפנסיה של עובדים שייצאו לפרישה מוקדמת, מעבר לנהוג היום. כחלק מההסכם יקבלו כ-200 עובדים קביעות בשנה הקרובה. כמו כן, הוסכם כי בשנות ההסכם כל עבודות החברה יתבצעו על ידי עובדיה המועסקים בהעסקה ישירה ולא ייצאו לחברות קבלן וכוח אדם.

 

בזק מדווחת כי במסגרת הסדרי הפרישה החברה תוכל לסיים עבודתם של עד 203 עובדים קבועים בכל שנה כחלק מההסכם. עלות ההסכם, כולל שיפורי השכר אך לא כולל פרישת עובדים, עומדת על כ-280 מיליון שקל לכל תקופת ההסכם, מתוכם כ-30 מיליון שקל מותנים בתוצאות החברה.

 

לפי הודעת בזק, "ההסכם שם דגש ייחודי על בעלי השכר הנמוך בחברה, מתוך הבנה שיש לקדמם ולהבטיח להם שכר הולם וביטחון כלכלי. הנהלת בזק וראשי ארגון העובדים של החברה סיכמו על הארכת הסכם העבודה ותנאי ההעסקה החדשים, מתוך הבנה כי הסביבה התחרותית הפכה למאתגרת יותר, והישגי החברה הם בזכות ההשקעה המתמדת והמחויבות הבלתי מתפשרת עובדיה. הסכם זה ימשיך ויבטיח לעובדי בזק את תנאי ההעסקה והפרישה מהטובים שיש במשק, ויגביר את ביטחונם התעסוקתי".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי "הסכם זה ימשיך ויבטיח לעובדי בזק את תנאי ההעסקה והפרישה מהטובים בשוק, ויגביר את ביטחונם התעסוקתי תוך שיפור תנאיהם של העובדים בטווח הנמוך של השכר".

 

לדברי שלמה כפיר, יו"ר ארגון עובדי בזק: "ההסכם מהווה פריצת דרך בעיקר לעובדים החדשים ומרחיק את כל בעלי השכר הנמוך משכר המינימום. ההסכם מבטיח את התעסוקה לעובדים לשנים הבאות, על ידי כך שהעבודה תתבצע רק על ידי עובדי בזק ולא מעובדים בחברות חיצוניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x