$
בארץ

נתניהו הדיח את מנכ"ל משרד החוץ ומינה במקומו את דורי גולד

רה"מ הציע לנסים בן שטרית להישאר בתפקיד דיפלומטי. גולד משמש כבר שנתיים כיועץ המדיני מיוחד של נתניהו ובעבר שימש שגריר באו"ם. מינויו יאפשר לרה"מ לשלוט מקרוב גם בנעשה במשרד החוץ

אורי תובל 13:4625.05.15
שבוע לאחר שהדיח את מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר, נפגש הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מנכ"ל משרד החוץ נסים בן שטרית והודיע לו על סיום כהונתו. נתניהו הציע למנכ"ל המודח להישאר בתפקיד דיפלומטי. במקומו מתכוון נתניהו למנות את מקורבו דורי גולד, יועצו המדיני ולשעבר שגריר ישראל באו"ם.

 

 

 

רה"מ בנימין נתניהו רה"מ בנימין נתניהו צילום: רויטרס

  

בעת הרכבת הממשלה, התעקש נתניהו לשמור בידיו את תיק החוץ ולא להעבירו לאחד מבכירי הליכוד. הנימוק שנשמע אז הוא שהתפקיד נשמר לראש מפלגה שתרחיב את הממשלה - יצחק הרצוג מהמחנה הציוני או אביגדור ליברמן מישראל

ביתנו. אולם עם מינויה של ציפי חוטובלי לסגנית השר במשרד, ועם מינוי של גולד, נראה שנתניהו קובע למשרד מדיניות ברורה, שאינה ממתינה למפלגה אחרת.

 

בנאום כניסתה לתפקיד הצהירה חוטובלי כי הארץ כולה שייכת לעם היהודי, ועל הסגל הדיפלומטי לייצג עמדה זאת. גולד, נשיא המכון הירושלמי לענייני ציבור ומדינה נחשב גם הוא לסמן ימני, ולא הביע תמיכה בנאום בר אילן של נתניהו, נאום שממנו חזר ראש הממשלה לקראת מערכת הבחירות האחרונה.

 

בשנתיים האחרונות היה גולד יועץ מדיני מיוחד לראש הממשלה, ומינויו יאפשר לנתניהו לשלוט מקרוב גם בנעשה במשרד החוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x