$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מטעם מי מקדם היחצן מועמד לפיקוח על הבנקים

דובר ש”ס לשעבר רועי לחמנוביץ פנה לגורמים פוליטיים וממשלתיים וביקש לקדם את מועמדותו של צורי תמם ולפעול לסיכול מועמדותה של חדווה בר מבנק לאומי. תמם: “לא בשליחותי”

גולן חזני 07:3413.05.15

דובר ש"ס לשעבר רועי לחמנוביץ פנה בשבועות האחרונים לגורמים בכירים במשק בניסיון לשכנעם כי יש לפעול לקידום מועמדותו של סגן המפקח על הבנקים צורי תמם לתפקיד המפקח, ובמקביל ניסה לרתום אותם להתנגדות למינויה של חדווה בר, מנהלת הסיכונים הראשית של בנק לאומי, לתפקיד - כך נודע ל”כלכליסט”. תמם הוא המועמד היחיד לתפקיד המפקח על הבנקים שבא מתוך שורות הבנק, וטוען שפניותיו של לחמנוביץ, ככל שהיו, לא היו על דעתו וכי לא שכר את שירותיו ולא ביקש את עזרתו בנושא.

 

גורמים בכירים במערכת הפוליטית והממשלתית שאיתם שוחח לחמנוביץ סיפרו כי בשיחות עמו הדגיש האחרון את חסרונותיה של בר, שנחשבת למועמדת מובילה לתפקיד, וטען כי יש לפסול את מועמדותה מחשש לניגוד עניינים, בשל העובדה שהיא מכהנת בתפקיד בכיר בבנק לאומי. לחמנוביץ טען בשיחות הללו כי הוא ״פועל בשירותו של אחד המתמודדים על התפקיד״, אותו הגדיר כ״חבר״, אולם סירב לנקוב בשם המועמד שהוא חפץ בקידומו. ל”כלכליסט” נודע כי לחמנוביץ פועל למען קידומו של סגן המפקח הנוכחי צורי תמם לתפקיד. תמם ולחמנוביץ מתגוררים באותה שכונה בעיר שוהם, קיים ביניהם קשר חברתי והם נפגשים לעתים בנסיבות שונות.

 

מימין רועי לחמנוביץ לשעבר דובר ש"ס וצורי תמם מימין רועי לחמנוביץ לשעבר דובר ש"ס וצורי תמם צילום: אוראל כהן, עמית שאבי

 

המפקח הנוכחי על הבנקים דודו זקן יסיים את תפקידו בסוף חודש יוני. ועדת איתור בראשות מנהל חטיבת המחקר של בנק ישראל פרופ' נתן זוסמן ובהשתתפות היועצת המשפטית של בנק ישראל עו"ד טידה שמיר, מנכ”לית הרשות למרכזים רפואיים ממשלתיים אסתר דומיניסיני ויו”ר דירקטוריון הבורסה אמנון נויבך, צפויה להעביר בקרוב לנגידה את המלצותיה בנושא, והיא זו שתבחר את המפקח החדש.

 

לחמנוביץ שימש כדובר תנועת ש״ס בשנים שאלי ישי הנהיג את התנועה, נחשב מקורב לישי והוא כיום בעל משרד יחסי ציבור עצמאי. לחמנוביץ מציג את עצמו כ״בעל משרד בוטיק לאסטרטגיה וניהול משברים״, ומשמש כמרצה ליחסי ציבור, בין היתר במכללת ספיר ובאוניברסיטת בר אילן.

 

חדווה בר חדווה בר צילום: אריאל שרוסטר

 

צורי תמם מסר בתגובה: "אינני מנהל קמפיין בשום דרך שהיא, לא ביקשתי מאיש שיעשה זאת, ולא נתתי רשות לאף אדם שיעשה זאת מטעמי. ממילא גם אינני נעזר בשירותיו של אף יועץ תקשורת, לא זה ששמו אוזכר בכתבה, שהקשר ביני לבינו מתמצה בכך שאנו מתפללים באותו בית כנסת, ולא של אף אחד אחר. כל טענה אחרת היא שקרית ומהווה פגיעה בלתי מוצדקת בשמי הטוב".

 

לחמנוביץ מסר בתגובה: "מעולם לא נשכרתי באופן כללי ולא על ידי מאן דהוא לפעול בעד או נגד מועמד כל שהוא. ההיכרות הרופפת שלי עם מר תמם מתבססת על כך ששנינו תושבי שוהם ועד לפני ארבע שנים התפללנו בבית כנסת משותף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x