$
בארץ

בנק ישראל: יתרת המשכנתאות של משקי הבית גדלה בינואר במיליארד שקל נוספים

בחודש פברואר נטלו משקי הבית משכנתאות בהיקף כולל של 4.6 מיליארד שקל, בדומה לחודש הקודם; יתרת החוב הכוללת של משקי הבית גדלה בחודש ינואר עלתה ב-0.4% והסתכמה בכ-440 מיליארד שקל

אמנון אטד 14:4001.04.15

היקף החובות לדיור של משקי הבית ממשיכים לגדול גם השנה: בחודש ינואר השנה גדלה יתרת המשכנתאות של משקי הבית בכמיליארד שקל, והסתכמה בסוף החודש בכ-304 מיליארד שקל, עלייה של 0.3% בהשוואה לחודש הקודם. זאת לאחר שבמהלך שנת 2014 גדלה יתרת המשכנתאות בכ-15 מיליארד שקל (5.2%) והסתכמה ב-303 מיליארד שקל.

בחודש פברואר נטלו משקי הבית משכנתאות חדשות בסכום כולל של כ-4.6 מיליארד שקל, בדומה לנתון של החודש הקודם. מנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי יתרת החוב הכוללת של משקי הבית, לדיור ושלא לדיור, גדלה בחודש ינואר בכ-1.8 מיליארד שקל (0.4%) והסתכמה בסוף החודש בכ-440 מיליארד שקל.

 

קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל צילום: עומר מסינגר

 

עוד מתברר מנתוני בנק ישראל כי בחודש ינואר גדלה יתרת החוב של המגזר העסקי בסכום של כ-13.3 מיליארד שקל (1.6%) והסתכמה בסוף החודש בכ-826 מיליארד שקל.

 

העלייה ביתרת החוב נבעה הפעם ברובה מנטילת אשראי בנקאי בסכום של כ-9.1 מיליארדים, וכן מגיוס הון משמעותי בהשוואה לפירעונות נטו בשנתיים האחרונות ומההשפעה של הפיחות בשער השקל מול הדולר. עלייה זו קוזזה בחלקה על ידי פירעונות נטו של אגרות חוב סחירות בישראל, וכן מההשפעה של הירידה בשיעור של 0.9% שנרשמה במדד ינואר, שהקטינה את השווי של החוב הצמוד למדד.

 

בחודש פברואר הנפיק המגזר העסקי, ללא בנקים וחברות הביטוח, אגרות חוב בשווי של כ-2.7 מיליארד שקל, כולן בהנפקות של אג"ח סחירות בבורסה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x