בארץ

הרכבת: חשש לשיבושים ביום א'; הוועד: סתם מפחידים את הציבור

בהנהלת הרכבת טוענים כי "קיים חשש לשיבושים בתחילת השבוע - עקב הנחיית הוועד להשבית את מוסך הקישון"; בוועד אומרים כי הנחו את המוסכים לעבוד במתכונת מצומצמת - באופן שלא יפגע בציבור הנוסעים

ליאור גוטמן 13:1606.02.15
המאבק בין ועד עובדי הרכבת להנהלת החברה שוב מאיים לשבש את תנועת הרכבות. הנהלת הרכבת פרסמה היום (שישי) אזהרה לפיה "קיים חשש לשיבוש בתנועת רכבות הנוסעים ביום ראשון". הנימוק הרשמי לחשש הוא "הנחית ועד עובדי הרכבת על השבתה של מוסך הקישון".

 

לפי הנהלת הרכבת המהלך עלול לבטל 12 רכבות נוסעים, כאשר "בשלב זה לא ידוע איזה קווים יפגעו". בהנהלת החברה מביעים צער "על פגיעה אפשרית בנוסעים" כאשר ההבטחה היא לעשות "כל מאמץ למזער את אי הנוחות".

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל
לעומתם, ועד הרכבת מסרב להבין על מה כל המהומה. "ועד העובדים הנחה את המוסכים לעבוד במתכונת מצומצמת באופן שלא יפגע בציבור הנוסעים. לפיכך לא ברור לנו מדוע ההנהלה מפרסמת הודעות לא נכונות שכל תכליתן לזרוע בהלה מיותרת, אלא אם בכוונת ההנהלה להשבית רכבות בעצמה" אומרים בוועד. הסיבה לעיצומים היא טענות הוועד על פגיעה לכאורה בתנאי העסקת עובדי הרכבת

 

החשש להשבתת הרכבת - שהתגלה בדיעבד כחשש בלבד - אינו חדש. רק השבוע פרסמה הנהלת הרכבת ישראל ידיעה על שביתה שהופצה בשעות הלילה המאוחרות וסביב נושא הלבוש של עובדי החברה. כאמור, השביתה המיועדת כלל לא יצאה לפועל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x