$
בארץ

המשנה ליועמ"ש: "אורי אריאל מנוע מלעסוק בנושא קק"ל בשל מעורבות בתו"

עו"ד דינה זילבר הודיעה למזכיר הממשלה, כי על רקע כספי תמיכות שהעבירה קק"ל לעמותה בהנהלת בתו של השר, עליו להימנע מטיפול בעניינים שיש להם השפעה משמעותית על קק"ל, וכך גם מנכ"ל משרדו

משה גורלי 12:0602.02.15

שר הבינוי אורי אריאל מנוע מלעסוק בנושא קק"ל עקב זיקה אישית, על רקע כספי תמיכות שהעבירה קק"ל לעמותה בהנהלת בתו של השר, יעל ישראל. כך עולה מפנייתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ), עו"ד דינה זילבר למזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט בעניין היפרדות קק"ל מהמדינה.

 

ישראל מנהלת את עמותת "ירוק עכשיו". מדובר בעמותה אקולוגית חינוכית עם דגש תורני. אחד הפרויקטים שבהם עסקה העמותה עד היום הוא מחזור עלוני שבת המופצים בכמויות גדולות בבתי כנסת.

 

 

בפנייתה מבקשת זילבר על דעת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למנות שר שירכז את הטיפול בנושא מאחר והשר ומנכ"ל המשרד מנועים מלעסוק בנושא עקב זיקה אישית לקק"ל. בעת הזו, קבעה זילבר, על השר להימנע מטיפול בעניינים שיש להם השפעה משמעותית על קק"ל, וכך גם מנכ"ל משרדו. כיוון שכך, בהתאם לכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים, על הממשלה לקבוע את זהותו של שר אחר שיטפל בעניין.

 

עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

 

כזכור, קק"ל הודיעה על כוונתה שלא לחדש את האמנה ההיסטורית שבינה ובין המדינה, ומשכך לנהל את הקרקעות שבבעלותה שלא באמצעות רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). בהמשך לכך נמסר כי שר הבינוי ביקש ממנכ"ל המשרד ומהדרגים המקצועיים ברמ"י לבחון את הצעדים שיש לנקוט לצורך יישום היפרדותה של קק"ל מניהול על-ידי רמ"י. עוד נמסר כי הועלתה יוזמה בידי מנכ"ל המשרד לדון בנושא זה במועצת מקרקעי ישראל, המופקדת על המדיניות הקרקעית של המדינה, ואשר בראשה עומד, לפי החוק, שר הבינוי.

 

נוכח העובדה שהאמנה עשויה לפקוע בתוך כ- 6 חודשים מהיום, יש צורך ממשי להפקיד את הנושא בידי גורם מיניסטריאלי ולקדם בנושא זה עבודת מטה (ולעניין זה מקובלת ההנחה שמן ההכרח לטפל בנושא זה גם בתקופת בחירות), כך שהממשלה הבאה תוכל לקבל בעניין זה החלטה מושכלת.

 

ממשרד הבינוי נמסר בתגובה: "אין בנושאים אלו חדש, כך נהגנו עד עתה. אין בכך כדי לפגוע בעבודה השוטפת כפי שהייתה עד עתה בתפקידו של השר אריאל כיו"ר מועצת מקרקעי ישראל או כשר הבינוי״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x