$
משפט

העליון: הפרקליטות תבחן מחדש העברת האזנות סתר לסניגוריו של ג'קי בן זקן

לטענת סנגוריו של איש העסקים הפרקליטות לא העבירה לידיהם את כל השיחות הרלוונטית לאישומים נגדו בפרשת הרצת מניות מנופים פיננסים; ביהמ"ש קבע כי אם יימצא שתוכנן קשור לאישומים הפרקליטות תעביר אותן לסנגורים

תומר גנון 17:5125.01.15

הפרקליטות תבחן מחדש את תוכנן של מאות האזנות סתר שביצעו חוקרי רשות ני"ע לטלפון הנייד של איש העסקים ג'קי בן זקן, במסגרת פרשת מנופים פיננסים, כך קבע היום שופט בית המשפט העליון, צבי זילברטל, לאור הסכמות שאליהם הגיעו סנגוריו של בן זקן, עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס, עם התובע בתיק, עו"ד אמיר טבנקין ממחלקת ני"ע בפרקליטות.

 

השיחות שיבחנו הוגדרו על ידי חוקרי הרשות כלא רלוונטיות לשני האישומים נגד בן זקן ופעיל שוק ההון, איתן אלדר. על פי האישום המרכזי בפרשה בן זקן ואלדר רקמו ב-2010 תוכנית תרמיתית להריץ את מניית חברת הנדל"ן המניב, זאת על מנת שתעמוד בתנאי סף להיכנס למדד ת"א 100. כן מואשמים השניים ששתלו מידע כוזב בעיתון "כלכליסט" לפיו משפחת גרמזיאן הקנדית ניהלה בסוף חודש נובמבר 2010 מו"מ עם בן זקן להיכנס כשותפה במנופים.

 

ג'קי בן זקן ונאדר גרמזיאן ג'קי בן זקן ונאדר גרמזיאן צילום: אוראל כהן

 

במהלך המשפט, התביעה העבירה לסנגוריו של בן זקן את חומרי החקירה בפרשה ובהם מאות שיחות שסווגו כרלוונטיות לתיק. אלא שהסנגורים טענו שלא קיבלו לידיהם שיחות נוספות שסווגו כלא רלוונטיות לאישומים שתוכנן, לטענת סנגוריו של בן זקן, מחייב את הפרקליטות לעביר להם אותן. למסקנה זו הגיעו הסנגורים לאחר שקיבלו מספר שיחות נוספות, שמהן עולה לטענתם כי התקיים מו"מ בין בן זקן לגרמזיאן.

 

כאמור במסגרת הסכמות שעליהם הגיעו הצדדים היום, וקיבלו תוקף של פסק דין, נקבע שהפרקליטות תבחן מחדש שיחות שסווגו כלא רלוונטיות לתיק, ואם תמצא שתוכנן קשור לאישומים היא תעביר אותן לסנגורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x