$
בארץ

חברת החשמל מנסה למנוע את הפרשה הבאה: מחילה בדיקת פוליגרף לכל מנהלי האגפים

דירקטוריון החברה החליט לחייב את כל המנהלים לבצע את הבדיקה, בעקבות מעצרם של בכירי החברה בשל חשד שקיבלו שוחד מחברת סימנס בתמורה למידע פנים

ליאור גוטמן 18:1301.01.15
דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (ה') לחייב את כל המנהלים מדרג מנהל אגף ומעלה לבצע בדיקת פוליגרף בטרם כניסתם לתפקיד. עוד נקבע שעובדי החברה שעוסקים ביזמות בחו"ל או בתחום החקירות יחויבו לבצע בדיקת פוליגרף שנתית. בכך מנסה החברה להתמודד עם פרשות שחיתות שאולי יצוצו בחברה בעתיד. זאת בעקבות מעצרם של בכירי החברה בשבוע האחרון על ידי הרשות לניירות ערך על חלקם לכאורה ברכישת טורבינות וציוד אחד מידי חברת סימנס עוד בשנת 2002.

 

 

הבוקר הסתיימה עבודתו הרשמית של אחד העצורים בפרשה יעקב חאין, ששימש עד היום כמשנה למנכ"ל וכסמנכ"ל לקוחות. מי שמונה תחתיו כסמנכ"ל לקוחות הוא יצחק בלמס (50), ששימש עד היום כסמנכ"ל ייצור ואנרגיה. בלמס שימש בתפקידיו הקודמים בחברה כמ"מ סמנכ"ל פרויקטים הנדסיים (2012-2013), ומנהל אגף תכנון הנדסי מיולי 2007 בחטיבת פרויקטים הנדסיים. בין השנים 2003-2007 שימש כמנהל תחנת הכוח טורבינות גז ומחזור משולב "אלון תבור" והוא בעל תואר B.Sc בהנדסת חשמל ומחשבים מאונ' בן גוריון ובעל תואר M.E בהנדסת מכונות ומינהל עסקים בטכניון.

 

תחנת כוח של חברת החשמל בחיפה תחנת כוח של חברת החשמל בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

"לחברת החשמל שדרה ניהולית מוכשרת אשר אני בטוח ביכולתה להצעיד את החברה קדימה בתקופה מורכבת ומאתגרת זו. החלטות הדירקטוריון יתרמו ליציבות הנדרשת בשדרה הניהולית בחברה. נמשיך ונפעל בנחישות מתוך מדיניות של אפס סובלנות לכל חריגה שהיא ממנהל תקין", אמר יו"ר החברה יפתח רון טל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x