$
בארץ

המשנה למנכ"ל יעקב חאין פרש רשמית מחברת החשמל

יעקב (יאשה) חאין נחקר בימים האחרונים בפרשת השחיתות לכאורה מול סימנס והוא שוחרר למעצר בין של 14 יום. במקביל פרש גם היועמ"ש של החברה דוד יהב ונסים חילו מונה באופן זמני במקומו

ליאור גוטמן 13:1001.01.15

המשנה למנכ"ל חברת החשמל יעקב חאין פרש הבוקר (ה') רשמית מחברת החשמל. חאין נחקר בימים האחרונים בפרשת השחיתות לכאורה מול חברת סימנס והוא שוחרר למעצר בין של 14 יום. חברת החשמל דיווחה הבוקר על נושאי משרה, שם דווקא מצוין שמו של חאין כמשנה למנכ"ל, אולם על פי ההערכות דיווח בעניינו יצא בקרוב כאשר טכנית הוא כבר לא בחברה.

יאשה חאין יאשה חאין צילום: אוראל כהן

 

חאין שוחרר אתמול (ד') למעצר בית של 14 יום תוך הפקדת ערבות של 750 אלף שקלים. בנוסף הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. הוא נעצר ביום ראשון על ידי רשות ני"ע ביחד עם ארבעה בכירים נוספים בעבר ובהווה, בחשד לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. על פי החשד, הבכירים נהנו בין השנים 2000-2005 מכספי שוחד בהיקף של כ-20 מיליון שקל שהעבירה להם סימנס בתמורה למידע וסיוע בזכייה במכרזים.

 

במקביל, חברת החשמל הודיעה על פרישתו של היועמ"ש של החברה דוד יהב. למעשה, יהב נמצא כבר כמה שבועות בחופשה לקראת פרישתו. עד לבחירת יועמ"ש חדש חברת החשמל מינתה את את המשנה ליועמ"ש נסים חילו. מנכ"ל החברה אלי גליקמן כבר הודיע לפני מספר חודשים על פרישתו ועל פי ההערכות זו תתקיים בסוף הרבעון הראשון של 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x