$
משפט

העצורים בפרשת חברת החשמל: 2 משנים למנכ"ל, סמנכ"ל, 2 מנהלי אגפים ומנהל בסימנס

שופטת בית משפט השלום בת"א, אפרת בוסאני, הורתה על הארכת מעצרם בארבעה ימים של צבי אייל, סגן מנהל אגף התכנון בחברת החשמל, ושל יצחק הירש, לשעבר מנהל חטיבת האנרגיה בסימנס ישראל. מוקדם יותר הוארך גם מעצרו של המשנה למנכ"ל, יאשה חאין, בארבעה ימים

תומר גנון 23:5028.12.14

תמונת העצורים בפרשת השוחד שבו העבירה סימנס כ-20 מיליון דולר לבכירים בחברת החשמל מתבהרת. שופטת בית משפט השלום בת"א, אפרת בוסאני, הורתה בשעה האחרונה על הארכת מעצרם בארבעה ימים של צבי אייל, סגן מנהל אגף התכנון בחברת החשמל, ושל יצחק הירש, לשעבר מנהל חטיבת האנרגיה בסימנס ישראל. הם חשודים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים והלבנת הון

 

מוקדם יותר הערב הורתה השופטת בוסאני לעצור לארבעה ימים גם את המשנה למנכ"ל חברת החשמל כיום, יאשה חאין; את סמנכ"ל פיתוח וטכנולוגיה, דוד אלמקיס; ואת מנהל אגף התכנון בחטיבת הפרויקטים, יונה שוויצר. כמו כן הורתה השופטת על מעצרו לארבעה ימים של המשנה למנכ"ל החברה עד שנת 2004, דוד קון.

 

על פי על בקשת המעצר, במהלך השנים 2000 ועד 2005 העבירה סימנס כספי שוחד בהיקף של מיליוני דולרים, הן באמצעות חשבונות בחו"ל והן במזומן, לבכירים השונים בחברת החשמל. זאת בתמורה להעברת מידע, סיוע והשפעה של החשודים על קבלת ההחלטות בחברת החשמל להבטחת זכייתה של סימנס בפרויקטים שונים של חברת החשמל בהיקף של מאו מיליוני דולרים.

 

"זוהי אחת מפרשות השוחד החמורות במדינת ישראל - מדובר בתמנון רב זרועות". כך אמר הערב נציג רשות ניירות ערך, ערן שחם שביט, במסגרת דיוני הארכות המעצר. "בכירים קיבלו שוחד במיליוני דולרים מסימנס כסיוע על זכיה במכרזים במשך שנים אחרי שנים. דן כהן מרצה בפרשה זו עונש מאסר. לאחרונה הייתה התפתחות משמעותית בחקירה, ומה שקורה עכשיו זה ענף חדש בפרשה שנחקרת זמן רב ברשות".

 

יאשה חאין יאשה חאין צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x