שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ירידה קלה של 1.9% בייצור התעשייתי באוקטובר

זאת אחרי חודשיים של עליות בייצור התעשייתי בהשוואה לחודש הקודם. בין אוגוסט לאוקטובר גדל היקף הייצור של ענפי ההייטק ל-7.4%

אמנון אטד 14:5618.12.14
הייצור של כלל מפעלי התעשייה, כולל ענפי הכרייה והחציבה, שינה כיוון, ואחרי חודשיים של עליות, נרשמה בו בחודש אוקטובר ירידה של 1.9% בהשוואה לחודש הקודם (נתונים מנוכי עונתיות). יחד עם זאת, בהיקף הייצור התעשייתי בשלושת החודשים אוגוסט-אוקטובר נרשמה עלייה של 3.5% במונחים שנתיים בהשוואה לשלושת החודשים הקודמים. זאת לעומת ירידה בשיעור שנתי של 0.4% שנרשמה בו בחודשים מאי-יולי. בכל עשרת החודשים הראשונים של השנה נרשמה בייצור התעשייתי, המהווה כרבע מכלל התוצר של הסקטור העסקי, עלייה מתונה של 1.3% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

 

מנתונים שמפרסמת היום (ה') הלמ"ס מתברר כי בתקופה הנסקרת, אוגוסט-אוקטובר, גדל היקף הייצור של ענפי ההייטק (אלקטרוניקה, ציוד בקרה ופיקוח, מחשוב ותרופות) בשיעור שנתי של 7.4%, בהמשך לעלייה מתונה יותר של 1.5% שנרשמה בשלושת החודשים הקודמים. בתקופה ינואר-אוקטובר גדל סך הייצור של סקטור מוביל זה במשק בשיעור של 1.3%.

 

מעבדת תרופות. היקף הייצור בענף עלה לשיעור שנתי של -7.4% מעבדת תרופות. היקף הייצור בענף עלה לשיעור שנתי של -7.4% צילום: בלומברג

 

הייצור של ענפי התעשייה המעורבת-עילית (כימיה, מכונות, ציוד חשמלי וכלי הובלה) גדל בתקופה הנסקרת בשיעור שנתי של 5.1%, בהמשך לעלייה של 1.5% שנרשמה בו בשלושת החודשים הקודמים. בייצור של ענפי התעשייה המעורבת-מסורתית (מוצרי מתכת, גומי, פלסטיקה ועוד) נרשמה בתקופה אוגוסט-אוקטובר עלייה בשיעור שנתי של 3.9%, ואילו בענפי התעשייה המסורתית (מזון, טקסטיל, הלבשה ונייר) נרשמה ירידה של 3.6%.

 

למרות העלייה בהיקף הייצור, נרשמה בתקופה הנסקרת ירידה בשיעור שנתי של 1.6% במספרם של העובדים בכלל ענפי התעשייה, בהמשך לירידה של 0.8% שנרשמה במספרם בשלושת החודשים הקודמים. בכל עשרת החודשים הראשונים של השנה גדל מספרם של עובדי התעשייה, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה בשיעור אפסי של 0.1% בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x