בארץ

העלמות המס בארה"ב: KPMG מונתה לחקירת בנק מזרחי טפחות

פירמת רואי החשבון תאסוף את הנתונים לגבי היקף פעילות מול לקוחות אמרקאיים שהעלימו מס; הבנק, החשוד בסיוע ללקוחות, הוא השני שמקדם את החקירה נגדו, לאחר שבנק לאומי נמצא כבר בשלבים מתקדמים

תומר ורון 08:3211.11.14
בנק מזרחי טפחות והרשויות האמריקאיות סיכמו כי פירמת רואי חשבון KPMG ארה"ב תשמש כגוף חוקר, שיאסוף את הנתונים לגבי היקפי הפעילות מול הלקוחות אמריקאים שהעלימו מס בארה"ב ויקבעו בסופו של תהליך את היקף הקנס שעל הבנק לשלם.

 

מזרחי טפחות הוא הבנק השני שמקדם את החקירה אחרי שבנק לאומי נמצא כבר בשלבים מתקדמים. לאומי שכר את פירמת רואי החשבון דלויט שלמעשה עברה על הנתונים ולפיהם קבעה יחד עם האמריקאים את תחשיב הקנס. מלבד שני בנקים אלו, גם בנק הפועלים נמצא תחת חקירה ויצטרך בקרוב גם הוא את שיתוף הפעולה.

 

בנק מזרחי טפחות. הבנק השני שמקדם את החקירה נגדו בנק מזרחי טפחות. הבנק השני שמקדם את החקירה נגדו צילום: יוני רייף

 

לפני שלוש שנים החלו הרשויות בארה"ב לחקור כי בנק מזרחי טפחות סייע ללקוחות האמריקאים שלו להתחמק מתשלומי מס דרך הסניפים בתל אביב ובלוס אנג'לס. במזרחי טפחות טרם יודעים להעריך את היקפי הפרשה ועל כן עדיין לא ביצעו הפרשה בנושא.

 

בית המשפט בלוס אנג'לס זיכה בתחילת החודש את סגן נשיא מזרחי טפחות לוס אנג'לס לשעבר, שוקרולה ברוואריאן, מהאישומים שהוגשו נגדו לפיהם הוא סייע ללקוחות הסניף להעלים מס. האישומים המדוברים היו אישית כנגד ברוואריאן ולא כלפי הבנק כולו.

 

בנק לאומי הפריש עד כה 1.2 מיליארד שקל לטובת הפרשה וכעת נמצא במשא ומתן אל מול הרגולטור הפיננסי בניו יורק שדורש מהבנק מיליארד שקל נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x