$
בארץ

לפיד: "כשאמרנו שנוריד מחירים אף אחד לא האמין. הצלנו את הכלכלה הישראלית מקריסה"

בכינוס של יש עתיד שבמהלכו בישר על הקמת מפעל אסם בערד, התגאה שר האוצר בהישגי מפלגתו במלחמתה ביוקר המחיה: "נעביר את מע"מ אפס, נעביר את מחיר מטרה. מחירי המים והחשמל יירדו בינואר"

רוני זינגר 21:5130.10.14
במהלך כנס יש עתיד הערב (ה'), שבמהלכו בישר על הסיכום עם חברת אסם על הקמת מפעל חדש בערד, התייחס שר האוצר יאיר לפיד גם לשורה ארוכה של נושאים, ולמעשה סיכם את פועלה של מפלגתו מאז הבחירות. ״כשאמרנו שנוריד מחירים, אף אחד לא האמין. מדי פעם מראים לי את התמונה שלי מהקמפיין, עומד עם הציור של הפצצה. אתם זוכרים את זה? אתם זוכרים מה כתוב שם? כתוב שם, מחירי הדיור, מחירי הדלק, מחירי החשמל, מחירי המים. אמרו לי שזה ירדוף אותי. בואו, תנו לזה לרדוף".

 

ב-1 לינואר הקרוב מחירי המים יירדו בלמעלה מ-10% ואנחנו נתחיל לסגור תאגידי מים שעושקים את האזרח במקום לשרת אותו. ב-1 לינואר הקרוב מחירי החשמל יירדו בין 12%-15% בגלל ההתעקשות שלנו לא להעלות את המסים על הגז והפחם.

 

שר האוצר יאיר לפיד. "נעביר את מע"מ אפס, נעביר את מחיר מטרה" שר האוצר יאיר לפיד. "נעביר את מע"מ אפס, נעביר את מחיר מטרה" צילום: בשמת איבי

 

"בחודש האחרון היתה בפעם הראשונה מאז 2007 ירידה במחירי הדיור. ירידה זעירה, קטנה, התחלתית, אבל בפעם הראשונה מזה שבע שנים, המגמה משתנה. אנחנו נעביר את מע"מ אפס, אנחנו נעביר את מחיר מטרה, אנחנו נבנה מאה אלף דירות במסגרת הסכמי הגג, אנחנו סוף סוף מתניעים את פרוייקט "דירה להשכיר" לבינוי של 150 אלף דירות להשכרה כי העברנו את החקיקה שמאפשרת לנו תכנון ובינוי בהליך מואץ. רק בקבינט האחרון אישרנו 30 אלף יחידות לתכנון כזה״.

 

לפיד התייחס לתקציב הקודם ואמר: ״הצלנו אז את הכלכלה הישראלית מקריסה, אבל זה בדיוק מה שאיפשר לי הפעם להגיד לא - לא בכל פעם שיש בעיה נחזור מיד לכיסו של מעמד הביניים. נבחרנו בשביל להגן עליו וזה מה שאנחנו עושים בתקציב הזה, כי הגיע הזמן שגם המדינה תעזור לאזרחיה לא רק הם יעזרו לה״.

 

הייתי בוחר שוב באוצר

 

לפיד הוסיף עוד כי אם היה צריך לבחור, היה בוחר שוב בתיק האוצר. בהמשך תקף את מבקריו: ״יש שאלה אחת ששכחנו לשאול את מבקרינו והגיע הזמן לשאול אותם. מה אתם עשיתם בזמן הזה? איפה הייתם לפני שהגענו? איך זה שלא טיפלתם בגיוס החרדים? ביוקר המחיה? במחירי המזון? בחינוך? בעוני? אתם זוכרים מה ציניקנים עשו בעולם הזה? שום דבר. הם לא עשו שום דבר והם לא בנו שום דבר. רק אנשים שמאמינים במשהו, שיש להם כוונה והתכוונות, יוצרים משהו בעולם. זה הפיצוי שלנו. היכולת לעשות״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x