שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לפיד נגד נתניהו: "לא אתן יד לבנייה בהתנחלויות"

רה"מ זימן אליו את ראשי הקואליציה כדי לדון בכוונתו לבנות אלף יחידות דיור בשטחים. שר האוצר פוצץ את הדיון ואמר שלא יתקצב את המהלך "אף לא בשקל אחד"

רוני זינגר 12:0929.10.14

שר האוצר יאיר לפיד פוצץ הבוקר דיון שהתקיים אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא הבנייה בשטחים כשהודיע כי לא ייתן יד לבנייה בהתנחלויות: "לא זכור לי שהחלטנו בהחלטת ממשלה לפרק את היחסים עם ארצות הברית".

 

הדברים נאמרו במסגרת דיון מיוחד שכינס ראש הממשלה בלשכתו הבוקר, אליו זימן את השרים הרלוונטיים למימוש תוכנית הבנייה בשטחים עליה הכריז לפני כשלושה ימים. על פי התוכנית, נתניהו הודיע כי בכוונתו לבנות אלף יחידות דיור בשטחים וכן סלילת כבישים והשקעה נוספת בשטחים. אל הדיון זומנו כאמור השרים המקצועיים הרלוונטיים: שר האוצר לפיד, שר התחבורה ישראל כץ, שר השיכון והבינוי אורי אריאל, יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט ושר הביטחון משה יעלון. התוכנית שהוצגה, עלותה מוערכת בכ-300 מיליון שקלים והיא כוללת לצד בניית יחידות הדיור, גם סלילת כבישים בין היתר להתנחלות תפוח, הפשרת מאחזים וסלילת כבישים עוקפים בשטחים.

 

יאיר לפיד וברקע בנימין נתניהו. "לא זכור לי שהחלטנו בהחלטת ממשלה לפרק את היחסים עם ארה"ב" יאיר לפיד וברקע בנימין נתניהו. "לא זכור לי שהחלטנו בהחלטת ממשלה לפרק את היחסים עם ארה"ב" צילום: אלכס קולומויסקי

 

לאור הצגת הדברים אמר שר האוצר לפיד: "אני לא אתן לכך שכספים שצריכים להגיע לקריית שמונה ובאר שבע ילכו להתנחלויות מבודדות ולסלילת כבישים כדוגמאת תפוח, מהלכים שבעת הזו גורמים נזק לישראל". לפיד הוסיף כי הוא תומך בבנייה בירושלים וכן בהשקעה בתשתיות לגושי ההתנחלויות בהתאם לגידול הטבעי, אבל באשר לתוכנית הכוללת אמר "לכל דבר יש זמן" והסיף כי לפי שעה אינו מתכוון לתקצב את התוכנית "אף לא בשקל אחד".

 

לאחר שנתקל ראש הממשלה בהתנגדותו של שר האוצר, פוזרה הישיבה, שכאמור מטרתה היתה תחילת מימוש התוכנית אך נכון לעכשיו התוכנית תקועה.

 

לפיד התייחס היום גם למשבר עם ארצות הברית, משבר שעומד במרכז התנגדותו לתמיכה בתוכנית נתניהו ואמר כי "צריך לטפל במשבר בצורה אחראית. בכירים בבית הלבן ובממשל צריכים לטפל במשבר מאחורי הקלעים כי היחסים בין המדינות הם חשובים ואסטרטגיים".

 

שר התחבורה ישראל כץ שהשתתף בדיון אצל ראש הממשלה הגיב על "פיצוץ" הישיבה מצד לפיד ואמר: "שר האוצר לפיד פוצץ דיון שהתקיים אצל רוה"מ בנושא קידום תשתיות ותחבורה מצילות חיים ביהודה ושומרון. חמור בעיניי ששר בכיר מוכן להעמיד אזרחים ישראלים בסכנה רק בשל שיקולים פוליטיים. האם הוא באמת סבור שילדי אריאל, מעלה אדומים גוש עציון ואלון מורה זכאים לפחות ביטחון ובטיחות מתושבי רעננה ואום אל פאחם? לאן נעלמה הממלכתיות?"

 

ואילו השר אורי אריאל אמר "נעמוד על כך שנחזור לתכנן ולשווק בירושלים ויהודה ושומרון. המציאות של הקפאה לא יכולה להימשך ולא נסכים לה עוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x